21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ACIPAYAM
  8. /
  9. Acıpayam’da TOKİ Afet Konutları’nın kura çekilişi...

Acıpayam’da TOKİ Afet Konutları’nın kura çekilişi yapıldı

Haber Merkezi - 16 Mart 2020 Pazartesi - 14:22 Acıpayam’da TOKİ Afet Konutları’nın kura çekilişi yapıldı

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde, geçen yıl mart ayında meydana gelen depremde evleri hasar görenler için TOKİ tarafından yaptırılan afet konutlarının kura çekimi gerçekleştirildi.

A- A+

Kura çekimiyle ilgili düzenlenen törene Vali Hasan Karahan, AK Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Etiz ile vatandaşlar katıldı.

Vali Karahan, törende yaptığı konuşmada, coronavirüs vakası nedeniyle kura çekim programını kısa tuttuklarını, hızlı bir şekilde tamamlanacağını söyledi. Karahan, “Deprem afeti zordur. Ama sizlere teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun hakkınızı helal edin. Bu bir yıl zarfında bizlere büyük bir olgunlukla sahip çıktınız, destek oldunuz. Şikâyet etmediniz, sızlanmadınız. Teşekkür ediyoruz gerçekten. Bir yıl az bir süre değil tabiki ama işte biliyorsunuz bu işler de hemen olmuyor. Pek çok bürokrasi ve yasal düzenlemeyi aştık, kaynak bulduk. TOKİ ile anlaştık, derken bu bir yılı hızlı bir şekilde aslında her günümüzü dolu dolu yaşadık. Ama biz bunun bu kadar geç olmasını istemiyorduk. Fakat sistem böyle. İnşallah 1-2 ay içinde evlerinize taşınma imkânı olacak. Hayırlı ve uğurlu olsun. Güle güle oturun” dedi.

İlk aşamada 130 hak sahibinin belirleneceğini ifade eden Karahan, “Evini yapana yardım kapsamında olan vatandaşlarımız da var. Onlara da diyoruz ki eğer fikir değiştirirseniz, sizler için de yeterli kontenjan ayırdık. Şartları ve fiyatları çok uygun. Uzun vadeli 700-800 TL aylık ödeme ile. Sabit ödeme şeklinde olacağı için de çok avantajlı. Özellikle hala kararsız olan vatandaşlarımıza sizlerin aracılığı ile duyuruyoruz. Tekrar hayırlı olsun. Allah kötü günler göstermesin. 2020 biraz zahmetli başladı. İnşallah sonu hayırlı olur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından TOKİ Afet Konutları’nın kura çekilişi gerçekleştirildi. Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri, kura çekiminin ardından TOKİ Afet Konutları’nı gezerek incelemelerde bulundu.