21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ACIPAYAM
  8. /
  9. Şevkan’ın coronavirüs paylaşımı gözleri Acıpayam’a çevirdi

Şevkan’ın coronavirüs paylaşımı gözleri Acıpayam’a çevirdi

Haber Merkezi - 26 Mart 2020 Perşembe - 18:52 Şevkan’ın coronavirüs paylaşımı gözleri Acıpayam’a çevirdi

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, sosyal medyadan coronavirüsle ilgili yaptığı paylaşımda, “İlçemizde kuvvetli şüpheli olguların haberinin geldiğini üzülerek söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı. Bu sözler, “Acıpayam’da coronavirüslü hasta mı var?” şeklinde sorulara neden oldu.

A- A+

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, sosyal medya hesabından bir video paylaştı. O videoda kullandığı “Virüs ne yazık ki etkisini artırıyor. İlçemizde de kuvvetli şüpheli olguların haberinin geldiğini üzülerek söylemek istiyorum” ifadesi bir anda dikkatlerin ilçeye çevrilmesine neden oldu. İşte Şevkan’ın videolu paylaşımındaki sözleri:

Sizlere belediye başkanınız olarak değil, hekiminiz olarak sesleniyorum. Hocalarımız ve hekimlerimizle coronavirüsle ilgili sürekli irtibat halindeyiz. Virüs ne yazık kı etkisini artırıyor. İlçemizde de kuvvetli şüpheli olguların haberinin geldiğini üzülerek söylemek istiyorum. bu salgından korunmamızın tek ama tek yolu kesinlikle evlerimizden çıkmamaktır. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi gönüllü karantinadır.

Bugün itibariyle Hıfzıssıha Kurulumuzun kararıyla tuhafiye, sarraf, beyaz eşya, mobilya, inşaat malzemeleri iş yerleri tedbir amaçlı kapatılmıştır.Dışarıda tost ve benzeri yiyecekleri kesinlikle yemeyin, çay içmeyin, müşterilerinize çay ikram etmeyin. Evinize yiyecek kabul etmeyin, sipariş vermeyin. Gerekmedikçe yolculuk yapmayın, çocuklarımızı dışarıya çıkarmayın.

Her türlü ihtiyacınızda kriz merkezimiz yanınızda olacaktır. 72 saatte 400’ün üzerinde çağrı alan kriz merkezimiz, bunların 300’ünü yerine getirmiş, 100’ünü ise gerekli birimlere yönlendirmiştir.