01.04.2023, Cumartesi
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ACIPAYAM
  8. /
  9. Şevkan: Kıbrıs gezisiyle ilgili yasal işlem...

Şevkan: Kıbrıs gezisiyle ilgili yasal işlem başlatıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Şubat 2023 Perşembe - 09:28Güncelleme: 23 Şubat 2023 Perşembe - 09:28
Şevkan: Kıbrıs gezisiyle ilgili yasal işlem başlatıldı

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, olaylı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) gezisi ile ilgili personel hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı. Ancak, bu açıklamayı haberlere mahkeme kararıyla erişim engeli getirtmesinin ardından yaptı.

Türkiye, Acıpayam Belediyesinden bazı personel ile bir grup muhtarın Kıbrıs gezisini konuşuyor. Kahramanmaraş merkezli depremle yaşattığı acılar devam ederken, casinoda çekilen fotoğraf büyük tepki topladı.

İlk işi mahkemeden haberlere erişim engeli getirtmek olan Şevkan, ardından yazılı bir açıklamada bulundu. Deprem nedeniyle acısının büyük olduğunu ifade eden Şevkan’ın açıklaması özetle şöyle:

Depremzedelerle benim acım çok büyükken bunu siyasi boyuta taşıyan muhalif vekillerimizin basında kendilerinin yaptığı yorumları ve paylaşımları şiddetle kınıyorum. Hiçbir zaman kaybetsem de insani değerlere sırt dönmeyiz.

Haberin DevamıReklam

Anlatılanlara göre ise orada resim çekilmesinin yasak olmasına karşın cep telefonu ile gizlice bir arkadaşımız resimler çekerek, ilgili kişilere servis etmiştir. Konu da buradan çıkmıştır. Hem Belediyemizin adı geçmesi hem de komplo kurulması konusu savcılığa bildirilmiştir.

Elbette öyle bir mekânda bulunmaları milletçe, hatta tüm insanlık olarak derin acılar yaşadığımız bugünlerde son derece kamu vicdanını yaralamıştır. Kesinlikle normal görmüyorum. Bunun için yetkisi bende olan personellerim ile ilgili gerekli yasal işlem başlatılmıştır.”