20.01.2020, Pazartesi
-1 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

Su satarak kazandığı parayla bayramlık alacak

Haber Merkezi - 10 Ağustos 2019 Cumartesi - 13:38 Su satarak kazandığı parayla bayramlık alacak

Denizli’de 11 yaşındaki Ali Karatekin, yaşıtlarının aksine harçlığını çıkarabilmek ve ev bütçesine katkı sağlamak için hayvan pazarında günde 10 saat çalışarak su satıyor. Ali Karatekin kazandığı para ile ise bayramlık alacağını söyledi.

Merkezefendi ilçesinde kurulan hayvan pazarında sabah saat 08.00’de gelip akşam 20.00’e kadar su satan çalışan Ali Karatekin, fedakar tavırlarıyla görenlerin beğenisini topluyor. Hem ev bütçesine katkı sağlayabilmek hem de bayram harçlığını çıkarmak amacıyla yaşıtlarının aksine tatil olmasına rağmen çalışan Karatekin, bulunduğu durumdan memnun olduğunu dile getirdi.

“BAYRAM İÇİN AYAKKABI ALACAĞIM”

Arefe günü akşama kadar ihtiyacı olan parayı toparlamaya çalışacağını ifade eden Karatekin, “Su satıyorum ağabey. Okuyorum, 5. sınıfa geçtim. Su satıyorum, bayram harçlığımı çıkarıyorum. Bayram için ayakkabı alacağım. Sonrasında okullar açılıyor. Okul için para biriktiriyorum. Tablet almayı düşünüyorum. Tabi parayı biriktirebilirsem“ dedi.

Karatekin ‘Büyüyünce ne olmak istiyorsun?’ sorusuna ise “Polis olmak istiyorum. Çünkü onlar insanlara yardım ediyorlar” yanıtını verdi.

DENİZLİ (İHA)