22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SİVİL YAŞAM
  4. /
  5. Geçmediği otoyollardan ceza tutanağı geldi

Geçmediği otoyollardan ceza tutanağı geldi

Haber Merkezi - 5 Aralık 2018 Çarşamba - 08:15 Geçmediği otoyollardan ceza tutanağı geldi

Geçmediğiniz otoyoldan size ceza makbuzu gelse ne yaparsınız? Şoke olursunuz, şaşkına dönersiniz değil mi? Kiraladığı plakayla ve eski bir otomobille taksicilik yaparak ekmek parası peşinde koşan Galip Göka da şaşkın, bir o kadar da kızgın.

Başına gelen ceza olayını anlatırken, “şaka desem değil, elime tutuşturulan ceza makbuzu var” diye söze başlayan taksici Galip Göka, bir ekmek teknesini bir de elindeki 15 Kasım 2018 tarihli tutanağı gösterip “Ben bununla değil İstanbul’a ve İzmir’e gitmek, otoyola çıkmak; yolda kalırım, müşteriyi rezil ederim diye şehir dışına bile gitmiyorum. Plakanın adına kayıtlı olduğu Evran Bey (Acar) gelip tebligatı elime tutuşturduğunda, ‘herhalde rüyamda gittim, onun cezasıdır’ dedim” ifadelerini kullandı.

KESİLEN CEZANIN DETAYLARI

20 T 0338 plakalı ticari araca İstanbul ve İzmir’de otoyollara girip, Hızlı Geçiş Sitemi (HGS) ücreti ödedemekten dolayı kesilen cezaların detayına gelince… Ceza ödeme tebligatına göre Galip Göka, ticari plakalı araç ile 31 Temmuz 2017’de Çeşme-İzmir-Aydın otoyoluna saat 03.16’da Aydın istasyonundan girmiş, Işıkkent istasyonundan çıkmış. Aynı gün saat 07.20’de bu kez giriş istasyonu Işıkkent ,çıkış istasyonu ise Aydın.

23 Eylül 2017’deki cezaya neden olan geçiş güzergahı Mahmutbey-Edirne otoyolu. Aracın saat 20.38’de Mahmutbey istasyonundan giriş, Ispartakule istasyonundan da çıkış yaptığı yazıyor tebligatta.

Galip Göka, iddiaya göre 20 T 0338 plakalı ticari araçla otoyol geçişlerini sürdürmüş. Tarih 24 Eylül 2017 ve İstanbul-Ankara otoyoluna saat 04.37’de Çamlıca itasyonundan girip, Kurtköy istasyonundan çıkmış. Aynı gün saat 05.10’da ise aynı otoyola Kurtköy istasyonundan girerek, Gebze istasyonundan çıkış gerçekleştirmiş.

MİKTARINA DEĞİL CEZAYA TEPKİLİ

Tebligatta otoyollarda HGS ücreti ödemediği gerekçesiyle yazan ceza miktarı 81 lira 25 kuruş. “Çok değilmiş” dediğimizde Galip Göka’nın yanıtı “Cezanın az ya da çok olmasında değilim. Bir ilra da olsa tepkim var. Çünkü gitmedim, geçmedim ama bana ‘geçtin ceza öde’ deniliyor” diye konuştu.