05.06.2020, Cuma
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu

65 yaş üstündekiler ikinci kez evden çıktı

Haber Merkezi - 17 Mayıs 2020 Pazar - 15:17 65 yaş üstündekiler ikinci kez evden çıktı

Denizli'de, 65 yaş ve üstü vatandaşlar, coronavirüs önlemleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının ardından ikinci kez evlerinden dışarıya çıktı. Yaşlılar, mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklık nedeniyle park ve benzeri yerleri tercih etti.

Coronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üstü vatandaşlar ikinci kez izinli olarak dışarıya çıktı. Havaların aşırı sıcak olması nedeniyle yaşlı vatandaşlar park, bahçe, sokak ve caddeleri doldurdu. Geçen hafta dışarıya çıkma iznine doyamayan vatandaşların kimi yürüyüş ve spor yaparken kimi ise yaşıtlarıyla sohbet ederek dışarıya olan hasretlerinin bitmesini konuştu.

Kısıtlamalar sebebiyle berbere gidemediğini belirten Halil Kadıoğlu, “Bu beladan çabuk kurtulalım, her gün çıkalım. Şu halime bakın. Berbere gidemiyorum. Hakikaten sıkıntı da yapacak bir şey yok” dedi.

Tedbirlerin gerekli olduğunu ve salgının çok tehlikeli olduğuna vurgu yapan Aysel Çal ise, “Mutlu olduk, çıkıyoruz. Baksana kaç gündür evdeyiz ama evde olmamız da gerekiyor hasta olmamamız için. Bu salgın bütün millete sardı. Böyle olmasa, herkeste sel gibi ölüm olurdu. Eşim ayaklarından rahatsız. Yavaş yavaş geziyoruz” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)