04.06.2020, Perşembe
13 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Damada çin işkencesi yapıp 1,5 tonluk aracı çektirdiler

Haber Merkezi - 30 Ekim 2019 Çarşamba - 12:29 Damada çin işkencesi yapıp 1,5 tonluk aracı çektirdiler

Denizli’deki bir düğünde damada arkadaşları adeta Çin işkencesi yaptı. Damat, halatla 1,5 tonluk otomobili çekerek, baba evinin önüne kadar getirdi.

 Hafta sonu gerçekleştirilen düğünde Gürhan ve Ayşe Arslan dünya evine girdi. Düğün töreninde damadın yerine getirdiği gelenekler, görenleri hem güldürdü hem de düşündürdü. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı düğünde, gelini alan damat Gürhan Arslan dönüşte baba evinin olduğu sokağın girişinde durduruldu. Gelin arabasından inen damada akrabalarından aldığı halatla hayatının sınavına başladı. Geleneklere göre yapılan düğünde, damat aldığı halatı yaklaşık 1,5 ton ağırlığındaki gelin arabasının çeki demirine bağladı. Ardından gelin Ayşe Arslan aracın arka koltuğuna, sağdıç Gökhan Arslan ise ön koltuğa oturdu. Damat Gürhan Arslan ise başka bir akrabalarının direksiyonuna geçtiği gelin arabasını davul, zurna eşliğinde halatla çekmeye başladı.

KAN TER İÇİNDE KALDI

Damat Arslan gelin arabasını yaklaşık 100 metre çekerek baba evinin önüne getirdi. Kan ter içinde kalan damadın bu halini gören davetliler ise kahkahalar ile güldü. Damat Arslan ardından dualar eşliğinde gelin Ayşe Arslan’ı araçtan indirdi. Sonrasında ise davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

Düğünün akşamında ise damada yapılan eziyeti unutturmak manasında biberon ve oyuncuklarla süslenmiş şemsiye hediye edildi.

“EŞİMLE BİRLİKTE MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİK”

Duyanları şaşkına çeviren adete yerine getirerek dünya evine giren damat Arslan, “Eşimle birlikte mutlu bir gün geçirdik” dedi.

Akrabaları sayesinde araba çektirilmesi ise düğünlerine büyük bir neşe katıldığını söylene gelin Arslan ise “Çok güzel bir damat eziyeti gördük, emeği geçen herkese teşekkür ederiz” sözleri ile herkesi gülümsetti.

Düğünün ardından evlerinde çekilen görüntüleri izleyen çiçeği burnunda çift gülerek o anları tekrar yaşadı.