19.01.2020, Pazar
-1 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu

Denizlispor’da Kehinde kampı terk etti

Haber Merkezi - 18 Temmuz 2019 Perşembe - 13:05 Denizlispor’da Kehinde kampı terk etti

Yukatel Denizlispor’da, geçen sezon devre arasında takıma katılan Kehinde, yüksek miktarda ücret artışı istedi. Kulüpten olumsuz yanıt alınca da tek taraflı fesih başvurusu yaparak, Afyonkarahisar kampını terk etti.

Yeşil-siyahlı kulübün Futbol Şubesi Sorumlusu Ali Fırat, D20haber.com’a yaptığı açıklamada, Kehinde’nin geçen sezon devre arasında Ankaragücü’nden transfer edildiğini, sözleşmesinin 1,5 sezon olduğunu, bu yıl için kendisine 280 bin avro ödeneceğinin de sözleşmede yazılı olduğunu, buna rağmen yönetimin ücrette bir miktar artış yapmayı önerdiğini, futbolcunun ise 450 bin avro istediğini, olumsuz cevap verilmesi üzerine federasyona tek taraflı fesih başvurusu yapıp kamptan ayrıldığını söyledi.

Kehinde’nin alacağı nedeniyle kampı terk ettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Fırat, “Kehinde’nin tüm alacakları ödenmiştir. Kulüpten bir lira dahi alacağı yoktur. Kulüp olarak bu konuda uzman hukukçular ile bir araya geleceğiz ve hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Çünkü Kehinde Yukatel Denizlispor’un sözleşmeli bir futbolcusudur” dedi.