23.02.2020, Pazar
3 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Basket sezon açılışını yaptı

Haber Merkezi - 19 Ağustos 2019 Pazartesi - 22:15 Denizli Basket sezon açılışını yaptı

Bu sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, yeni sezonu açtı. Takımın koçu Şahin Ateşdağlı hedeflerini “alt yapıyı oluşturmak ve alt yapı ile yukarı doğru gitmek istiyoruz” şeklinde açıkladı.

Denizli Basket sezon açılışını bugün gerçekleştirdiği ilk antrenman ile yaptı. Yeni transferlerinde katıldığı antrenman sonrası ise takım oyuncuları, teknik heyete ve kulüp yöneticileri basın mensupları ile bir araya geldi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın da katıldığı toplantıda takımın hedefleri anlatıldı.

Toplantı da konuşan Doğan, takım olarak hedeflerinin büyük olduğunu kaydetti. Hedefler doğrultusunda başarı için ellerini taşın altına koyan yeni bir yönetim oluşturduklarını söyleyen Doğan, “Oyuncu anlamında da değişiklikler oldu. Altı eski oyuncumuz devam ediyor ve 6 yeni oyuncu transfer ettik. Bir diğer heyecan verici nokta ise 2 yabancı oyuncu transfer ettik. Bu anlamda Denizli Basket’e yeni bir dinamizm geldi. Bu sene bizim için bu sene bir diğer önemli konuda alt yapı. Alt yapıya önem verip geliştirmek istiyoruz. Biz Denizli ve Merkezefendi’den oyuncu yetiştirip farklı takımlara gidip bizleri oralarda temsil etmesini istiyoruz” dedi.

“GELECEĞE DÖNÜK OYUNCULAR TRANSFER ETTİK”

İlk hedeflerinin doğru basketbol oynamak olduğunu belirten antrenör Şahin Ateşdağlı ise, basamakları hızlı hızlı çıkmanın çok kolay olmadığını dile getirdi. Yukarı çıkarken içinin doldurulması gerektiğini vurgulayan Ateşdağlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Güzel bir takım olduk ama tabi ki ligde bizden maddi anlamda daha üstte olan daha kurumsal takımlar var. Ama biz sahaya çıktığımız sürece her zaman kazanmak için çıkıyoruz. Sahada basketbol 5’e beş oynanıyor. Sonuçta sahaya çıkıp yüreğini ortaya koyan ve seyirci desteğini alana bir adım öne geçiyor. Bizde bu konuda tüm şehrin çok ciddi sevgisini alıyoruz. Bu da bizim için en büyük avantaj. Bunu kullanarak bitirebildiğimiz en yüksek yerde bitirmek istiyoruz. Sonuca daha sonra bakacağız. Her şeyden önemlisi biz anlık başarı peşinde değiliz, alt yapıyı da oluşturmak ve alt yapı ile yukarı gitmek istiyoruz. Takımımızın yaş ortalamasına baktığımız zaman geleceğe dönük oyuncular transfer ettik uzun soluklu olsun diye. Bununla birlikte tecrübeli oyuncuları bir araya getirip güzel bir takım oluşturduk.”