01.06.2020, Pazartesi
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

İşte Denizli’de üretilen hileli 13 ürün

Haber Merkezi - 12 Ekim 2019 Cumartesi - 16:06 İşte Denizli’de üretilen hileli 13 ürün

Tarım ve Orman Bakanlığı gerçekleştirdiği denetimlerde, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgileri internet sitesinden yayımladı. Taklit ve tahşiş ürünler listesinde, Denizli’de üretimi yapılan 13 farklı ürün yer aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının Türkiye genelinde yaptığı denetimler sonucunda çok sayıda ürünün kişilerin sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde üretildiği tespit edildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8’inci maddesine atıfta bulunularak, “Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının bakanlık resmi internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır” ifadelerine yer verildi.

Bakanlığın yayımladığı listede Denizli’de üretilen ve satışı yapılan ürünler de yer aldı. İşte bakanlığın teşhir ettiği marka ve ürünler: