20.01.2020, Pazartesi
-1 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

Bozkurt: Su ihtiyaçtır, kar zarar hesabı yapılamaz

Haber Merkezi - 17 Temmuz 2019 Çarşamba - 17:50 Bozkurt: Su ihtiyaçtır, kar zarar hesabı yapılamaz

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, içme suyuna 1 Ağustos’tan geçerli olmak üzere yapılan yüzde 20 zammı “su ihtiyaçtır, kar zarar hesabı yapılamaz” açıklamasıyla eleştirdi.

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dün yapılan toplantısında, İYİ Parti ve CHP’li üyelerin ret oylarına rağmen AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla içme suyuna yüzde 20 zam yapıldığını belirtti.

Su zammını kabul edilebilir bulmadıklarını ve karşı çıkmayı sürdüreceklerini bildiren Bozkurt, “Su yaşayan tüm canlıları ilgilendiren, havayla birlikte en yaşamsal, en temel ihtiyaçtır. Ticari emtia gibi düşünülemez, kar-zarar hesabı yapılamaz. Belediyenin en temel görevi temiz su, temiz hava sağlamaya yönelik alanlardan birincisidir. Belediyeler, bu hususta her türlü fedakarlığı yapmak zorundadır. Diğer pek çok alanda israf alabildiğine, dolu dizgin giderken suya maliyet hesabı yapılarak zam yapılması zaten büyük sıkıntılar içinde çırpınan halkımıza hayatın en çekilemez bir darbesi olmuştur” dedi.

Zammın geri çekilmesini isteyen Bozkurt, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı ‘2019’da zam yok demişken’ bu zam yaman çelişki olmuştur. Dileğimiz, halkımıza yüklenen bu zam yükünün uygulamayarak geri çekilmesi temennisi olacaktır. Kamuyu, halkımızı rahatlamak üzere adımlar atılması adına uyarıyoruz” diye konuştu.