02.06.2020, Salı
14 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Makine sektörü için ihracatın yol haritası semineri

Haber Merkezi - 7 Ekim 2019 Pazartesi - 13:04 Makine sektörü için ihracatın yol haritası semineri

Ticaret Bakanlığının destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından yürütülmekte olan "Denizli Makine ve Aksamları Sektörü Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” projesi kapsamında, firmalara yönelik "İhracat Yol Haritası” eğitimi düzenlendi.

Gerçekleştirilen eğitimde, ihracat sürecinde planlanması gereken konular, ihracat kapasitesinin artırılması, hedef pazarların tespiti ve müşteri bulma yöntemleri gibi konular üzerinde duruldu.

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, makine ve aksamları sektörünün oluşturduğu yüksek katma değerin önemini vurgulayarak, sektörün teknolojik bilgi birikimini artırması, nitelikli işgücüne istihdam sağlaması ve imalat sanayinin hemen hemen tüm sektörlerine girdi sağlaması açısından imalat sanayinin itici gücü olduğunu belirtti.

Denizli makine ve aksamları sektörünün büyük bir potansiyele sahip olduğunu, sektörün ihracatının güçlü bir şekilde ve çift haneli büyüdüğünü söyleyen Hüseyin Memişoğlu, Denizli Makine ve Aksamları Sektörü URGE projesinin sektöre ivme kazandırmasını hedeflediklerini ifade etti.