17.02.2020, Pazartesi
5 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu

OSB Masa Tenisi Turnuvası’nda şampiyon PAÜ OSB Semt Polikliniği

Haber Merkezi - 2 Mayıs 2019 Perşembe - 18:01 OSB Masa Tenisi Turnuvası’nda şampiyon PAÜ OSB Semt Polikliniği

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (OSB), Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu İl Temsilciliği işbirliği ile düzenlenen “Denizli Organize Sanayi Bölgesi III. Geleneksel Masa Tenisi Turnuvası”nda şampiyon Pamukkale Üniversitesi OSB Semt Polikliniği oldu.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Geleneksel Masa Tenisi Turnuvası’nda, 21 firmadan 36 takım bireysel kadınlar kategorisinde ise 6 kadın sporcu yarıştı. Turnuvanın ilk turunda grubun son iki basamağında yer alan takımlar elendi.  İkinci tur oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne olurken, son turda  turunda hem ana tablo hem de klasmanda yarışan takımlar kıyasıya yarıştı. 3 tur yapılan maçların ardından finalde kadınlar, ana tablo ve klasman olmak üzere toplam 199 maç yapıldı.

“ÇALIŞANLARIMIZIN SPORDAN KOPMAMALARI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Turnuva ile ilgili konuşan Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, “Bölgemizde 25 bin civarında çalışan var. İki futbol ligimiz var. Bunun yanında masa tenisi turnuvamızın da 3.sünü düzenledik. Amacımız, masa tenisini de bir lig haline dönüştürmek. 6 ila 8 hafta boyunca her hafta sonu bir müsabaka yapıp çalışanlarımızın spordan kopmamaları sağlamak istiyoruz. Şu anda bir tane de fitness salonu projemiz var. Bu projemizi de gerçekleştirip ardından kapalı spor salonu yapacağız.” dedi.

MASA TENİSİ HER GEÇEN GÜN YAYGINLAŞIYOR

Her sene olduğu gibi bu sene de turnuvayı başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifae eden başlayan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derya Baltalı, “Belli bir amaç üzerinden konuşmak çok güzel bir şey. Hepimizin ruh sağlığı için önemli olduğunu düşünüyorum. Bu masa tenisi turnuvası bugün burada bitmiyor. Özellikle arkadaşlarımız için ertesi gün sabahtan tekrar başlıyor. Burada yenilen arkadaşlarımız önümüzdeki sene yapılacak olan turnuvada kupayı alabilmek için hemen çalışmalara başlıyor. Fabrikalarımıza masa tenisi masası aldık ve bu sebeple de her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor” diye konuştu.

ORGANİZASYON, GÜZEL ŞEYLERİ DE BERABERİNDE GETİRECEKTİR

OSB’nin, çalışanlarına farklı bir ortam yaratmak amacıyla faaliyetler yürüttüğünü belirten Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, “Sporun olduğu her yerde bizim de olmamız gerektiği düşüncesiyle turnuvayı destekliyoruz. İşin özüne baktığımız zaman da yorucu gün ortamından farklı bir ortamda yarışma kültürü, kazanma, kaybetme, mutlu olmak ve birbirinin duygularını paylaşma anlamında baktığımızda uygulanan bu turnuva oldukça anlamlı. masa tenisi turnuvasının final gününe geldik. İnanıyorum ki bu organizasyon güzel şeyleri de beraberinde getirecektir. Önümüzdeki yıllarda bunu nasıl daha da genişletebileceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

DERECEYE GİRENLER

Turnuva’nın en  centilmenleri belli oldu. En centilmen kadın sporcu Hürsan Tekstil firmasından Meral Turan, Bahar Tekstil’den Hamdi Baskan En centilmen sporcu ve Nesa Tekstil B takımı da en centilmen takım oldu. Tek kadınlar kategorisinde mansiyon ödülünü Bahar Tekstil’den Fatma Gezici alırken üçüncü Deniz Tekstil Örgü firmasından Evrim Yarımca, ikinci Deniz Tekstil Örgü’den Yeliz Kınayer, birincilik ise HürsanHavlu’dan Fatma Şahin oldu. Takım müsabakalarında klasmanda dereceye giren takımlarda dördüncü Fatih Profil C, üçüncü AFZ Gelişim Tekstil, ikinci Hürsan Tekstil A Takımı, şampiyon ise Bahar Tekstil oldu.

Takım müsabakalarında ana tabloda dereceye giren takımlar da turnuva sonunda kupalarını aldı. Ana tabloda dördüncü olan takım Akürün Tekstil, üçüncü Fatih Profil A Takımı oldu. Denizli OSB Müdürlüğü A Takımı ikinciliği elde ederken şampiyonluğu göğüsleyen takım ise Pamukkale Üniversitesi OSB Semt Polikliniği oldu.