02.06.2020, Salı
14 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Denizli OSB’de robotik kodlama eğitimi

Haber Merkezi - 6 Eylül 2018 Perşembe - 16:50 Denizli OSB’de robotik kodlama eğitimi

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Etkin Teknolojiler A.Ş. işbirliği ile Bölge çalışanlarının 11-15 yaş aralığındaki çocuklarına yönelik düzenlenen “Etkin Bot Robotik Kodlama ve Arduino 1.0 Temel Elektronik Eğitimi” DOSTEM Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi’nde başladı.

Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, açılan kurs ile çocukların eğitimine katkı sunmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Burada öncelikle kodlama öğreniyorlar. Böylece onların matematiksel ve algoritmik zekâları gelişiyor. Aynı zamanda tasarım yetenekleriyle kendilerini keşfediyorlar. Bu eğitim özel okullarda verilen ciddi bir eğitimdir. Bölgemiz çalışanlarının çocukları buraya gelerek kendilerini geliştirip bilgilerini artırıyor. Hayal güçleriyle beraber teknolojiyi de kullanarak mühendisliğe adım atıyorlar” dedi.

Etkin Teknolojiler A.Ş. kurucusu Mustafa A. Güner ise, “Eğitimin amacı çocukların robotik bilimi ile tanışmasını sağlamak, el becerilerini, analitik düşünce yeteneklerini geliştirmek ve robotik kodlama algoritmasının temellerini vermektir” açıklamasını yaptı.