29.05.2020, Cuma
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

PAÜ 21 akademisyen alacak

Haber Merkezi - 22 Mayıs 2020 Cuma - 11:47 PAÜ 21 akademisyen alacak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), 8 fakültede görevlendirilmek üzere 21 akademisyen alacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca PAÜ çeşitli fakültelerde görevlendirilmek üzere öğretim üyesi alacak.

FAKÜLTELERE GÖRE KADROLAR

Buna göre, Tıp Fakültesine 1 profesör, 1 doçent, 3 Dr. öğretim üyesi, Mühendislik Fakültesine 2 profesör, 1 doçent ve 1 Dr. öğretim üyesi, Fen ve Edebiyat Fakültesine 1 doçent, 5 Dr. öğretim üyesi, Eğitim Fakültesine 2 doçent, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 1 profesör, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesine 1 profesör, Spor Bilimleri Fakültesine 1 doçent ve Turizm Fakültesine ise 1 doçent alınacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Bu kadrolar için bugünden itibaren 15 gün içinde istenilen belgeler hazırlanarak başvuruda bulunulabilecek. Yabancı ülkelerden alınan diplomalar için Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şartı aranacak.