04.06.2020, Perşembe
13 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Hasan-Veli Üğür Anaokulu açıldı

Haber Merkezi - 18 Eylül 2019 Çarşamba - 14:50 Hasan-Veli Üğür Anaokulu açıldı

Hayırsever Veli Üğür-Mustafa Üğür tarafından, Pamukkale’nin Kınıklı Mahallesi’nde yaptırılan Hasan-Veli Üğür Anaokulu eğitim-öğretime açıldı.

Hayırsever Veli Üğür-Mustafa Üğür’ün 2 milyon lira katkı sağladığı 6 derslikli Hasan-Veli Üğür Anaokulu’nun açılış törenine Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Veli Üğür ve ailesi, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Hasan Karahan, törendeki konuşmasında, “Denizli eğitimde marka bir şehirdir. Bu markalaşmada tüm Denizli halkı elini taşın altına koymaktadır. Hayırseverlerimiz adeta birbirleri ile hayırda yarışmaktadırlar. Denizlili hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün Veli amca ve değerli eşlerinin torun sayısı okulun açılması ile kat ve kat arttı. Hayırları da bu okullar kıyamete kadar devam edecek. Cıvıl cıvıl çocuklarımız geleceğimizin büyük Türkiye’sini kuracaklar. Bizde onlara şimdiden gerekli hazırlığı ve desteği veriyoruz. Devlet-Millet işbirliği, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları işbirliği ile Denizli eğitimde destan yazıyor. Eğitimin her alanında ilk sıralardayız. Bunun devam edeceğine inanıyorum. Denizlimiz ve ülkemizin büyümesi ve gelişmesi eğitimden geçiyor. Eğitime destek veren katkı sağlayan herkese müteşekkiriz. Eğitim yuvamız İlimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Gençlerimiz bizim gözbebeğimizdir. Onları en iyi şekilde yetiştirmek boynumuzun borcudur. Başka hayırlarda buluşmak dileğiyle, okulumuzu açıyoruz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ise, “Eğitim, doğumla başlayıp hayat boyu devam eden bir süreçtir. Hayat boyu sürecek öğrenmenin temelleri ise ilk altı yaşta, yani erken çocukluk döneminde atılır. Günümüzde okul öncesi eğitimin önemi dikkate alındığında anaokullarının, çocuklarımızın eğitim sürecinde önemli bir başlangıç noktası olduğu gerçeğini kabul etmemek mümkün değildir. Bizler eğitimciler olarak, anaokulu deneyimi olan çocuklarımızın başarılarını ilköğretim sürecinde de izlemekteyiz. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızı özgüvenleri gelişmiş, paylaşımcı, sosyal ve kendilerini çok iyi ifade edebilen bireyler olarak bu topluma kazandırma çabasındayız
Bu modern okulumuz yeni yapı olarak 2.000.000 TL’ye mal olmuştur. Tamamı Hayırseverimiz Bakkur Gıda San.Tic.Şti. adına Veli Üğür-Mustafa Üğür tarafından karşılanmıştır. Okulumuz 6 Derslikli, kaloriferli olup, Bodrum+Zemin+1 Kat olarak eğitime kazandırılmıştır. Ayrıca hayırseverlerimiz Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulunun yapımında da katkıda bulunmuşlardır. Okulumuzun Denizli’mize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diler, saygılar sunarım” şeklinde konuştu.

Yapılan diğer konuşmaların ardından, açılışı Vali Karahan, Üğür ailesi ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.