29.05.2020, Cuma
11 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Fatma Öğretmen, ders konseptiyle öğrencilerin fenomeni oldu

Haber Merkezi - 22 Mayıs 2020 Cuma - 14:58 Fatma Öğretmen, ders konseptiyle öğrencilerin fenomeni oldu

Denizli’de coronavirüs sürecinde okullarda eğitim öğretime ara verilmesi üzerine internet üzerinden derslerini sürdüren Fatma Erözkan, ders konseptiyle okulunun dışından da öğrenciler tarafından takip edildi.

Coronavirüs sürecinde öğrencilerinin derslerine devam etmeleri için alternatifler geliştiren öğretmenler, internet üzerinden ders verdi. Kimileri de öğrencilerinin sıkılmadan ders işlemesini sağlamak amacıyla farklı konseptler oluşturdu.

Bunlardan birisi de Merkezefendi Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Fatma Erözkan oldu. Fatma Öğretmen, birçok meslektaşı gibi coronavirüs sürecinin ilk gününden itibaren öğrencileri ile uzaktan eğitim çalışmalarına başladı.

Öğrencilerine en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmek için kendi adına sosyal medya hesabı oluşturarak canlı yayınlarla öğrencilerine ders vermeye başladı. Branşı olan coğrafya dersi konuları için evinin içerisinde ve bahçesinde farklı konseptler yaparak canlı dersi veren öğretmenin ders konsepti büyük ilgi gördü. büyük bir başarıya imza attı. Özgün çalışmaları başka okullara devam eden öğrencilerin de dikkatıni çekti. Canlı yayınları binli rakamları aşan Fatma Öğretmen, bu süreçte binlerce öğrenciye ulaşarak, derslerinin kesintisiz devam etmesini sağladı.

Pandemi sürecinde öğretmenlerin yaptığı çalışmaların takdirle karşılandığını belirten Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Coğrafya Öğretmenimiz Fatma Erözkan, çok güzel bir çalışmaya imza atmıştır. Kendisine ve tüm öğretmenlerimize bu süreçte yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz çağda internet ağı sayesinde haberleşme ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara topluluklara ulaşmak saliselerle ifade ediliyor. Toplumumuzun ve gençlerimizin gerek sosyal medya olsun gerekse internet üzerindeki farklı platformlardan vakit öldürmek adına değil de bilgiye ulaşma adına kullanılması yönünde Denizli olarak önemli çalışmalar yapmıştık. Pandemi süreci gençlerimize ve toplumun tüm kesimlerine internet üzerinden bilgiye ulaşılabileceğini de öğretti. Fatma Öğretmenimiz yaptığı konseptlerle coğrafya dersini binlerce öğrenciye sevdirerek işledi” dedi.