04.06.2020, Perşembe
13 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

YKS’ye hazırlanan öğrencilerin velilerine seminer

Haber Merkezi - 4 Kasım 2019 Pazartesi - 15:09 YKS’ye hazırlanan öğrencilerin velilerine seminer

Denizli Büyükşehir Belediyesinin uzun yıllar sürdürdüğü Eğitim için El Ele projesi kapsamında, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrencilerin velilerine seminer verildi.

Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen seminere Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Eğitim İçin El Ele Koordinatörü Ceren İnanç, gönüllü eğitmenler, veliler ve davetliler katıldı. Yeni eğitim öğretim döneminde gerçekleşecek üniversite sınav takvimi, sınav sistemi, sınav ve gelecek kaygısı konularında velilere bilgi verildi.

GÖNÜLLÜLÜK VURGUSU

Velilerin merak ettiği soruların da yanıtlandığı programda konuşan Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, “Sizlerle beraber el ele vererek çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak için yolculuğa başladık. Huzurlu bir aile ortamı çocuklarımızın başarısı için olmazsa olmazdır. Her çocuk değerlidir. Sizlerden istirhamım, bu süreç boyunca çocuklarımızın devamlılıklarını takip edin, bunu sağlayın. Eğitim için El Ele’ye kursiyer olarak katılıp Pamukkale Üniversitesi’ni (PAÜ) kazanan ve daha sonra bu projede gönüllü eğitmenlik yapan arkadaşlarımız da var. İnşallah sizlerin çocukları da arzu ettikleri, en güzel yerleri kazanacaklar. Hayatın pek çok safhasında onlar da gönüllü olacaklar. Bu toplumda herkesin diğerleri için yapabileceği bir şeyler var” dedi.

EĞİTİM İÇİN EL ELE PROJESİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından yürütülen Eğitim İçin El Ele projesi 2008-2009 eğitim öğretim yılında hayata geçirildi. Lise son sınıf ve lise mezunu olmak üzere üniversite sınavına hazırlananlara ücretsiz eğitim verilen projede, üniversite son sınıf öğrencileri gönüllü eğitmenler olarak yer alıyor.