29.05.2020, Cuma
11 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri kan bağışı yaptı

Haber Merkezi - 22 Mayıs 2020 Cuma - 18:56 Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri kan bağışı yaptı

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, coronavirüs sürecinde aktif görev alan Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri kan bağışı yaptı.

Pamukkale ilçesinde 22 Mart’tan bu yana aktif olarak çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri, Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’nda 54 ünite kan bağışında bulundu.

Yaşlıların her türlü hizmetinde yardımda bulunduklarını belirten ve kan bağışında bulunan çarşı mahalle bekçisi Fırat Aydın, “Mahalle ve çarşı bekçisi olarak atandım ama ilk görevimiz Vefa Grubunda çalışmak oldu. Yaşlılarımızın hizmetinde bulunmak beni ve tüm arkadaşlarımızı mutlu ediyor. Kaymakamımızın Kan Bağışı yapılması ile ilgili çağrısını yerine getirdik. Şimdi daha da huzurluyuz” dedi.

“KIZILAY’A HER VATANDAŞIMIZIN DESTEK OLMASI GEREKİYOR”

Denizli Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr Cengiz Dönmez’in ramazan ayı ve coronavirüs nedeniyle kan stoklarının azaldığını söylemesi üzerine Pamukkale Vefa Sosyal Destek Grubu olarak kan bağışında bulunmak istediklerini belirten Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu, “Pamukkale ilçesinde 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayan Vefa Grubu çalışanlarımız aynı fedakarlıkla kan bağışında bulundular. Kan tedarik zincirinin hiçbir zaman sekteye uğramaması gereken bir ihtiyaç ve bu nedenle Kızılay’ımıza her bir vatandaşımızın destek olması gerekiyor. Bu çağrımıza sessiz kalmayan Vefa Grubu görevlilerimize duyarlılıkları için teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

DENİZLİ (İHA)