29.05.2020, Cuma
11 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

15-20 yaş arasındaki gençler yeniden sokakta

Haber Merkezi - 22 Mayıs 2020 Cuma - 14:47 15-20 yaş arasındaki gençler yeniden sokakta

Coronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 15-20 yaş arasındaki gençler, bugün için kısıtlamanın 4 saatliğine kaldırılmasıyla sokaklara akın etti.

Coronavirüsle mücadele kapsamında 4 Nisan’da 20 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. 0-14 yaş grubu çocukların 20 Mayıs Çarşamba günü sokağa çıkmasının ardından izin sırası 15-20 yaş grubuna geldi. Denizli’de sokağa çıkan gençler, soluğu Denizli 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda aldı. Bazı gençler arkadaşlarıyla sohbet ederek hasret giderirken, bazıları bisiklet sürdü. Kimi gençler ise kozmetik dükkanlarına gitti.

“SOSYAL MESAFE KURALINA UYULMUYOR”

Gençlerin uzun süre sonra sokağa çıktıklarını ancak sosyal mesafe kuralına dikkat etmediklerini söyleyen  Hasan Hüseyin Edilak, “Bence güzel oldu, bunalmıştık sonuçta ama gördüğüm kadarıyla çoğu kişi maskesiz. Sosyal mesafeye de pek uyulmuyor. İkinci dalga gelebilir” dedi.

“HAPİSTEN ÇIKMIŞ GİBİYİM”

Doğa Güneş ise uzun süredir evde mahsur kaldığını belirterek, adeta hapishaneden çıkmış gibi hissettiğini dile getirdi. Güneş, “Uzun bir süre sonra hapisten çıkmış gibiyim. Sonuçta arkadaşlarımı da çok özledim” diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)