02.06.2020, Salı
14 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir öğrenim yardımı için son gün uyarısı

Haber Merkezi - 2 Ekim 2019 Çarşamba - 11:59 Büyükşehir öğrenim yardımı için son gün uyarısı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, lise ve dengi okullar düzeyinde eğitim gören öğrencilere yapacağı öğrenim yardımı için başvurular 4 Ekim 2019 Cuma günü sona erecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, www.denizli.bel.tr internet sayfası üzerinden gerçekleştirilen başvuruların eksiksiz olarak tamamlanması ve aşırı yoğunluğa yol açılmaması için işlemlerde son günün beklenmemesi istendi.

Öğrenim yardımı almaya hak kazanan 3 bin öğrenciye 10 ay boyunca ayda 100 lira olmak üzere toplamda 3 milyon lira öğrenim yardımı yapılacak.

BAŞVURULAR TÜM İLÇELERDEN YAPILIYOR

Denizli merkez ve tüm ilçelerden yapılabilecek başvurularda dikkate alınacak şartlar şu şekilde: “Öğrencinin T.C vatandaşı olması, lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olması (Açık Lise, Özel Okul, Kolej ve Temel Liselerde öğrenim gören öğrenciler başvuruda bulunamaz) ailesinin belediye mücavir alan sınırları içinde (Denizli) ikamet etmesi gerekecek. Bunun yanında öğrencinin başka yerden burs almaması, ailesinin ekonomik durumunun zayıf olması, okulunda başarılı olması, kamu haklarından yasaklı olmaması, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı bulunmaması, sınıf tekrarı yapmamış olması ve devam ettiği okuldan disiplin cezası almamış olması şartları aranacak.”