23.02.2020, Pazar
3 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

AB’den destek alıp, hayalini gerçekleştirdi

Haber Merkezi - 22 Ağustos 2019 Perşembe - 12:11 AB’den destek alıp, hayalini gerçekleştirdi

Denizlili girişimci, hayal ettiği “doğal yaşam alanını”, Avrupa Birliği’nin (AB) de desteğiyle kurdu. Buldan’daki tesis 1,5 milyon liraya mal oldu.

Girişimci Metin Öz, AB’’nin IPARD programı kapsamında, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) desteği ile Buldan’da Hayal Doğal Yaşam Alanı’nı kurdu. 38 bin metrekarelik alanda kurulan ve bir rekreasyon işletmesi olan tesiste, yarı olimpik havuz ile ailelerin çocuklarıyla birlikte eğlenebileceği alanlara yer verildi.

AB’DEN 487 BİN TL DESTEK

İşletmenin sahibi Metin Öz, tesisin 2016 yılında faaliyete geçtiğini ve 1,5 milyon TL’lik yatırım maliyetinin 487.000 TL’lik kısmının AB desteği ile karşılandığını söyledi.

Buldan’da yüzme havuzu olan bir tesis kurmanın çocukluk hayali olduğunu anlatan Öz, bu nedenle işletmeye “Hayal” ismini verdiğini, Buldan’da bir ilki başardıklarını ve geçtiğimiz yıl yaklaşık 600 çocuğa yüzme öğrettiklerini söyledi.

Öz, Buldan halkından ve şehir dışından yoğun bir talep aldıklarını, konaklama hizmetini de en kısa zamanda vermeyi hedeflediklerini, tesisin geliştirilmesi ve konaklamanın da sunulması ile ilçe turizmine katkı sağlayacaklarını belirtti.