14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Denizli Milletvekili Teoman Sancar’a şantaj iddiasıyla...

Denizli Milletvekili Teoman Sancar’a şantaj iddiasıyla ilgili dava başladı

Haber Merkezi - 28 Mayıs 2021 Cuma - 17:37 Denizli Milletvekili Teoman Sancar’a şantaj iddiasıyla ilgili dava başladı

Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar'a ellerindeki görüntülerle şantaj yaptığı iddia edilen biri polis, 4 sanığın yargılanmasına başlandı.

A- A+

Denizli 15. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, “şantaj” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanıklar M.F.S, M.B.A, F.K. ve M.F.K cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Milletvekili Sancar’ın katılmadığı duruşmada taraf avukatları salonda hazır bulundu. Coronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında basın mensuplarının alınmadığı davada tutuklu sanıklar suçsuz olduklarını ileri sürerek tahliyelerini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 16 Haziran’a erteledi.

• Milletvekili Teoman Sancar’ın kaset olayında gözaltı sayısı 6 oldu

• Sancar’a şantaj yaptıkları iddiasıyla yakalanan 6 zanlıdan 3’ü tutuklandı

OLAYIN GEÇMİŞİ

Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, kendisine şantaj yapıldığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına başvurmuş, soruşturma sonucu polis memuru M.B.A ile M.F.S, F.K. ve M.F.K. tutuklanmış, S.S’nin yakalanması için çalışma başlatılmıştı.

Sancar, 28 Şubat’ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP’den istifa ettiğini duyurmuştu.

Hazırlanan iddianamede sanıkların “şantaj” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından 9’ar yıla kadar hapsi talep edilmişti.

DENİZLİ (AA)