26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Çaldıkları buzağıyı otomobilin bagajında taşıdılar

Çaldıkları buzağıyı otomobilin bagajında taşıdılar

Haber Merkezi - 14 Ağustos 2020 Cuma - 09:57 Çaldıkları buzağıyı otomobilin bagajında taşıdılar

Denizli’nin Çivril ilçesinde, galeriden vadeli satış yöntemiyle aldıkları otomobille hırsızlık yapan 1’i kadın 4 kişi yakalandı. Aracın bagajında taşınan çalıntı buzağı ise havasızlıktan ölmek üzereyken bulundu.

A- A+

İlçenin Işıklı Mahallesi’nde yaşayan A.C., 20 D 1454 plakalı otomobilini satılmak üzere Denizli’de bir galeriye bıraktı. Galerici de aracı vadeli olarak sattı. Ancak, satın alan kişiler, Acıpayam’da hayvan hırsızlığına karışınca jandarma aracı ve şüphelileri takibe aldı. Galericiden satış haberini bekleyen A.C., köy kahvesinde otururken aracının geçtiğini görünce hemen jandarmaya haber verdi. Plaka kontrolünde, aracın Acıpayam’daki hırsızlık olayından dolayı arandığını belirlendi.

Jandarmanın takibiyle birlikte sıkı bir kovalamaca başladı. Şüpheliler, yol kenarında inşaat halindeki bir depoya saklanarak güvenlik güçlerini atlatmaya çalıştı. Ancak, jandarma ekipleri, bölgede yaptıkları aramayla depoda saklanan şüphelileri yakaladı.

Araçta yapılan aramada, Işıklı Mahallesi’ndeki bir meradan çalınan buzağı, havasızlıktan ölmek üzereyken bulundu. Bagajdan çıkarılan buzağıya jandarma ekipleri tarafından su verildi. Çalınan buzağının, otlanması için meraya bırakılan hayvan olduğu belirlenirken, tutanakla sahibine teslim edildi.

Gözaltına alınan Ahmet A. (56), İbrahim Y. (21), Seyithan G. (34) ve Sevinç B. (42) Işıklı Jandarma Karakolundaki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Kadın şüpheli, çıkarıldığı mahkemede kontrolle serbest bırakılırken, diğer 3 kişi tutuklandı.

DENİZLİ (İHA)