28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Encümen krizi sonrası Doğan ve Başsorgun,...

Encümen krizi sonrası Doğan ve Başsorgun, CHP Genel Merkezi’ndeydi

Engin ÜNAL / D20HABER - 7 Nisan 2022 Perşembe - 20:58 Encümen krizi sonrası Doğan ve Başsorgun, CHP Genel Merkezi’ndeydi

Merkezefendi Belediye Meclisi CHP Grubu’nda yaşanan “encümen krizi”nin ardından disiplin süreci merakla beklenirken, Başkan Şeniz Doğan ve 11 üyeden 5’inin oyunu alabilen Sündüs Başsorgun CHP Genel Merkezi’ne gitti. Başsorgun, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Doğan ise yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Seyit Torun ile görüştü.

A- A+

Merkezefendi Belediye Meclisi’nde 1 Nisan Cuma günü yapılan encümen üyeliği seçimi, Denizli’de yerel siyasetin ilk gündem maddesi olmaya devam ediyor. İlk aşamada Necdet Yılmaz’ın belediye başkan yardımcılığı görevinden istifa etmesine yol açan gelişmede, disiplin sürecinin nasıl sonuçlanacağı henüz netleşmedi.

BAŞSORGUN, KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Haberin DevamıReklam

Encümen üyeliğine aday gösterilen, ancak CHP’nin 11 üyesinden sadece 5’inin oyunu alabilen Sündüs Başsorgun, parti içinde krize yol açan gelişmenin ardından başkentin yolunu tuttu. Başsorgun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Başbaşa görüşmede, Başsorgun’un süreçle ilgili Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirdiği öğrenildi.

CHP Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Başsorgun, Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile İnsan Haklarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile de görüştü.

DOĞAN, TORUN İLE GÖRÜŞTÜ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın da dün Ankara’ya gittiği, Doğan’ın encümen üyeliği seçiminde yaşananlarla ilgili Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile görüştüğü öğrenildi.