20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Demirci: Gerzele halk oylaması ucuz numara

Demirci: Gerzele halk oylaması ucuz numara

Haber Merkezi - 25 Mayıs 2017 Perşembe - 00:42 Demirci: Gerzele halk oylaması ucuz numara

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun, Gerzele Mahallesi’nde bir parka otantik pazar yapılmasına halkın karşı çıkmasına aldırmayıp projeyi uyguladığını belirterek, şimdi ise “halk ne derse o” noktasına geldiğini, referandumun ise “ucuz ve bayat bir numara” olduğunu savundu.

A- A+

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun, Gerzele Mahallesi’nde uygulanmış bir proje için “Referanduma gideceğiz, halk ne derse o” şeklindeki sözlerini eleştirdi.

Gerzele’de bir oyun oynandığını ve orada yaşayan vatandaşların bunun farkında olduğunu ifade eden Demirci, o bölgede oturan vatandaşlar tarafından projeye karşı eylem yapıldığını, o gün orada eylem yapanlara “Kararımız kesin, engel olamazsınız. Biz ne diyorsak o” denildiğini, şimdi ise “Halk ne derse o” sözleriyle siyasi manevraya yönelindiğini söyledi.

Haberin DevamıReklam

28 Mayıs Pazar günü yapılacak halk oylaması için “bunlar ucuz ve bayat numaralar” ifadesini kullanan Demirci, “Kimse bizim aklımızla alay etmesin. Sevimli gülücüklerle kalkmış referandumdan bahsediyorsunuz. Hiç kusura bakmayın, siz ne bizim ne de vatandaşın aklı ile alay edemezsiniz” dedi.

‘’MECLİS GÖRÜŞMELERİNDE İTİRAZ ETMİŞTİK ‘’

CHP’li üyelerin Merkezefendi Belediyesi Meclisi oturumlarında parkla ilgili projeye itiraz ettiklerini anımsatan Demirci, “Başkan tribünlere oynuyor. Meclis görüşmelerinde yaptığımız itirazlar neden dikkate alınmadı merak ediyorum. Şimdi kalkmış bir medya kuruluşuna demeç verip ‘Merkezefendi referanduma gidiyor’ başlıkları attırılıyor. Vatandaşın bunlara karnı tok sayın Başkan. Promosyon belediyeciliğini aştınız, şimdi de insanların aklıyla alay etmeye mi başladınız” diye konuştu.