12.08.2022, Cuma
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Karaca’dan: Erdoğan’ın Basın ve Yayım Faaliyetleri...

Karaca’dan: Erdoğan’ın Basın ve Yayım Faaliyetleri Genelgesi’ne tepki

Haber Merkezi - 29 Ocak 2022 Cumartesi - 14:24 Karaca’dan: Erdoğan’ın Basın ve Yayım Faaliyetleri Genelgesi’ne tepki

CHP’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Basın ve Yayım Faaliyetleri Genelgesi”nin hak ve özgürlüklere erişimi engelleyeceğini belirtti.

A- A+

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan “Basın ve Yayım Faaliyetleri Genelgesi”ne tepki gösterdi.

Karaca, paylaşımında “Milli ve manevi değerler bahanesiyle çocuklar ve gençler üzerinden toplum dizaynı planlayan iktidar, bu genelgeyle hak ve özgürlüklere erişimi engelliyor. Biz dijital haklar ve dijital demokrasi tesisi için adım atılmalı diye önerirken, iktidar dijital hapishaneler inşaa ediyor” ifadelerine yer verdi.

Haberin DevamıReklam

Öte yandan, kamuoyunda tartışma yaratan genelgede, dijitalleşme çağında kitle iletişim araçlarının sunduğu imkanlardan en iyi şekilde yararlanılmasını temin etmek ve olası zararlı etkilerinden korunmak için gerekli tedbirleri almanın elzem hale geldiği belirtildi. Genelge şöyle: