05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Çavuşoğlu: Muhalefeti susturmaya çalışıyorlar

Çavuşoğlu: Muhalefeti susturmaya çalışıyorlar

Haber Merkezi - 18 Nisan 2021 Pazar - 14:44 Çavuşoğlu: Muhalefeti susturmaya çalışıyorlar

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “21 soruda FETÖ’nün siyasi ayağı” adlı kitapçık nedeniyle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca dahil, 17 parti yöneticisi hakkında fezleke hazırlanmasını "Bir gecede askeri okulları kapatıp, öğrencilere ceza verenler, FETÖ'nün siyasi ayağının üzerine gitmek yerine muhalefeti susturmaya çalışıyor" sözleriyle eleştirdi.

A- A+

Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca dahil, 17 kişi hakkında “21 soruda FETÖ’nün siyasi ayağı” adlı kitapçık nedeniyle fezleke hazırlanarak TBMM’ye gönderilmesine tepki gösterdi. Çavuşoğlu, yazılı açıklamasında şu ifadeleri yer verdi:

Haberin DevamıReklam

“Genel merkezimizin hazırladığı ve bir türlü ortaya çıkarılamayan FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili sorulardan hangisi iktidarı rahatsız ediyor? 2004 yılında alınan MGK kararını görmezden gelerek FETÖ ile kol kola yürümeye devam edenler, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bir gecede askeri okulları kapatıp öğrencileri cezalandırırken, olayın üzerinden yıllar geçmesine rağmen bir türlü siyasi ayağını bulamadılar. Üzerine gitmek yerine bizim kitapçıklarımızı toplatma kararı aldırdılar. Millete hesap vermek yerine muhalefeti susturmaya çalışıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar biz gerçekleri korkmadan söylemeye devam edeceğiz. Bir ülkede demokrasi yoksa, hukukun üstünlüğü yoksa, vatandaşın can ve mal güvenliği olmaz. Milletin tenceresi dolmaz, karnı doymaz. Ülkemizin uluslararası itibarı olmaz. Dünyada sözü dinlenmez. Milletimiz yaptıklarınızı görüyor, söylediklerinizi duyuyor, sabırsızlıkla önüne gelmesini beklediği ilk sandıkta sizin biletinizi kesecek, yerinizi gösterecek, evlerinize gönderecek.”