11.06.2023, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. AK Parti’de kılıçlar çekildi: Devecioğlu, Filiz’i...

AK Parti’de kılıçlar çekildi: Devecioğlu, Filiz’i sert sözlerle eleştirdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Mart 2023 Salı - 14:18Güncelleme: 21 Mart 2023 Salı - 14:30
AK Parti’de kılıçlar çekildi: Devecioğlu, Filiz’i sert sözlerle eleştirdi

Denizli AK Parti’de seçimler öncesinde kılıçlar çekildi. Honaz eski Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, AK Parti eski İl Başkanı Necip Filiz’i sert sözlerle eleştirdi. Devecioğlu, Filiz’in eniştesini Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Müdür Yardımcısı yaptığını, DOSTEK Kolejinde kendisine makam odası kurduğunu içeren paylaşımlarda bulundu.

Yönetim kurulu başkanlığı görevini resmiyette Abdülkadir Uslu yapıyor görünse de Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde ipleri (DOSB) elinde bulunduran isimler başkanvekilleri Derya Baltalı ve Necip Filiz. Kamuoyunda fiilen DOSB Başkanı gibi algı yaratan iki isimden birisi olan Filiz, bu kez sert kayaya çarptı.

Honaz’da 2002’de bağımsız belediye başkanı seçilip daha sonra AK Parti’ye katılan ve 2019 yerel seçimlerine kadar bu görevde bulunan Devecioğlu, AK Parti İl Başkanlığı sonrası DOSB’deki görevini sürdüren Necip Filiz’e sert sözlerle yüklendi.

DEVECİOĞLU’NDAN SALVOLAR

AK Parti Denizli İl Başkanlığı görevinden ayrılan, ancak Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Yönetim Kurulu’nda Başkanvekili olarak yoluna devam eden Filiz’e, kendisi gibi AK Partili olan Devecioğlu’ndan salvo atışlar geldi.

DEVECİOĞLU’NUN PAYLAŞIMLARI

Devecioğlu, AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu ifade ettiği Filiz için sosyal medyadan şu paylaşımları yaptı:

-İl başkanlığından ayrıl, bir daha partiye adım atma, şimdi milletvekili aday adayı ol. Çok ilginç değil mi?

-OSB Dostek Kolejine egosunu tatmin etmek için makam odası yaptıran şahıs milletvekili olursa kaç tane makam odası yaptırır acaba?

Haberin DevamıReklam
-Milletvekili olunca il başkanlığında yaptığı gibi milletin sorunlarını WhatsApp mesajları ile mi dinleyecek. Kendisine ulaşabilecek miyiz?

-Parti tabanında yoksun, teşkilatlar da yoksun, milletin hiç bir sorununu çözmek için çaban olmamış. Egon için şimdi vekil olmak istiyorsun.

-Bu vekil olmak isteyen arkadaş OSB’de eniştesini bölge müdür yardımcısı yaptı. Vekil olursa hangi akrabalarını nereye getirir acaba?

-Organize sanayide kendi ne tabi yaptığın personel kadrolaşmasını vekil olunca hangi kurumlarda yapacaksın?

-Bu ülkenin problemleri, sorunları çok fazla. Senin gibi egolu insanlar listeleri doldurmasın. Memlekete hizmet edecek kardeşlerimiz var.

OSB ARACINI KULLANIYOR İDDİASI

Devecioğlu, Filiz’in Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ne ait makam aracını da siyasi faaliyetlerde kullandığını öne sürerek, bu tür çalışmalarda kendi aracını kullanmasını istedi.