31.10.2020, Cumartesi
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Tripolis’te Ege’ye Bir Dokunuş Defilesi

Haber Merkezi - 19 Ağustos 2017 Cumartesi - 08:28 Tripolis’te Ege’ye Bir Dokunuş Defilesi

Buldan Belediyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ile Denizli Eğitim ve Kültür Vakfı (DENBİR) tarafından antik kent Tripolis’te, “Ege’ye Bir Dokunuş” isimli defile düzenlendi. Defilede, ünlüğ Buldan dokumalarından hazırlanan giysiler sunuldu.

A- A+

Binlerce yıllık geçmişiyle Denizli’nin önemli antik kentlerinden olan Buldan’ın Yenicekent Mahallesi yakınlarındaki Tripolis, dün akşam yörede dokunan ve Süleymanlı Yayla Gölü’nde yaşayan kuşların motiflerinin de işlendiği kumaşlardan hazırlanan defileye ev sahipliği yaptı.

“Pamukkale, Buldan/Hoşgör Dokuması, Travertenler, Yayla Gölü ve Tripolis” temasıyla sunulan “Ege’ye Bir Dokunuş” isimli defileyi Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, CHP Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, DENBİR Başkanı Hüseyin Reşit Öz, Buldan Belediye Meclisi üyeleri ve davetliler izledi.

Buldan Belediyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ile Denizli Eğitim ve Kültür Vakfı (DENBİR) tarafından düzenlenen defileye Genç Efeoğlu, Üç koç Tekstil, Buldanevi,Buldan Apre, Belküm ve Balıklı Marka firmaları da destek verdi.

Ege’ye Bir Dokunuş isimli defile, bu yılın mayıs ayında İstanbul Reşit Rey Salonu’nda da düzenlenmiş ve beğeni toplamıştı.

FOTOĞRAFLAR: SAİT YALÇIN