Aydın-Denizli otoyolundan geçiş yapanlar ‘ceza makbuzu’ geliyor isyanında – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. Genel
  4. /
  5. Aydın-Denizli otoyolundan geçiş yapanlar ‘ceza makbuzu’...

Aydın-Denizli otoyolundan geçiş yapanlar ‘ceza makbuzu’ geliyor isyanında

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Haziran 2024 Çarşamba - 08:32Güncelleme: 26 Haziran 2024 Çarşamba - 08:32
Aydın-Denizli otoyolundan geçiş yapanlar ‘ceza makbuzu’ geliyor isyanında

Aydın-Denizli otoyolunun ulaşıma açık olan bölümünden geçen ve geçiş ücretini nakit olarak ödediğini ifade eden sürücüler, sonradan gönderilen ceza makbuzuna isyan etti.

Aydın-Denizli otoyolu, Denizlililerin uzun yıllara uzanan özlemi ve hayaliydi. Yap-İşlet-Devret yöntemiyle yapımına başlanan otoyolun Kocabaş ile Kuyucak arasındaki bölümü geçen yıl açıldı. Toplamda 140 kilometre ana yol ve 23 kilometre bağlantı yollarından oluşan otoyolun 80 kilometrelik bölümünden ilk geçişler 3 Kasım 2023’te yapıldı.

NAKİT ÖDEME YAPANLARDAN “CEZA MAKBUZU GELİYOR” TEPKİSİ

Kimi geçiş deneyimini yaşamak, kimi mesafeyi kısaltmak için bu otoyolu kullandı. Ancak bazıları adreslerine gönderilen ceza makbuzlarıyla şaşkına döndü. Geçiş ücretini nakit ödediğini söyleyenler, sosyal medyadaki paylaşımla tepkilerini dile getirdi.

Otoyoldan 3. ayda geçiş yapan sürücü, “Az önce kontrol ettim aynı şekilde bana da ceza yazılmış nakit ödememe rağmen” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam
Bir başka sürücü, “Bana 7 ay öncenin ödediğimize dair makbuz soruyor dalga geçer gibi. Her yere şikayet edeceğim bakalım” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Ceza makbuzu gelen ve ödeme yapan bir sürücü, “HGS’den geçiş yaptım bayram öncesi 300 TL borç var diye evrak gelmiş ödedim 1140 TL de avukat ücreti varmış avukatımla görüştüm bakalım ne olacak” paylaşımını yaptı.

Konuyu CİMER’e ilettiğini belirten bir sürücü, karşılaştığı durumu “Aynı durum başıma geldi. Gişede sistem yok denildi internet üzerinden ödemek istedim borç çıkmadı. Sonra eve kağıt geldi cezalı şekilde CİMER’e yazdım cevap gelmedi” sözleriyle anlattı.