14.07.2020, Salı
23 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Hamilik projesi resmi ve özel okulları buluşturdu

Haber Merkezi - 27 Kasım 2019 Çarşamba - 12:03 Hamilik projesi resmi ve özel okulları buluşturdu

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hayata geçirilen “Hami” projesi devam ediyor.

A- A+

Okul Hamiliği projesi 2019-2020 eğitim-öğretim yılı planlama ve tanıtımı toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Şaban Altınsuyu ve özel okul müdürleri katıldı.

Oğuz, toplantıda yaptığı konuşmada “2018-2019 eğitim öğretim yılında başlattığımız Okul Hamiliği projemiz özel okulllarımız ve resmi okullarımız arasında bir bağ oluşturdu. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde eğitimin zenginleşmesi adına önemli bir platform oluşturmuş olduk. Projemizin geçtiğimiz yıla oranda daha genişlemesini bekliyoruz. 2023 Vizyonu sürecinde enerji dolu genç bir eğitim kadrosuna sahip olmanın avantajı içerisindeyiz. 2023 yılına Denizli çok hızlı bir adaptasyon ve hazırlık süreci geçiriyor. Eğitim alanında her kurumumuzun kendine öz güzellikleri var. Denizli de eğitime katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

HAMİLİK PROJESİNİN HEDEFİ

Hamilik projesiyle, resmi ve özel okullar arasındaki etkileşimin olumlu yönde artırılması, akademik başarıyı artıracak ortak faaliyetler düzenlenmesi, okullarda veli, öğrenci, öğretmen iletişiminin en üst seviyeye çıkarılması ve okullar arası sosyal ve kültürel etkileşimin artırılması amaçlanıyor.