Gökpınar Barajı Çevre Yolu ulaşıma açıldı – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Gökpınar Barajı Çevre Yolu ulaşıma açıldı

Gökpınar Barajı Çevre Yolu ulaşıma açıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Şubat 2024 Çarşamba - 18:07Güncelleme: 28 Şubat 2024 Çarşamba - 18:07
Gökpınar Barajı Çevre Yolu ulaşıma açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin yeni açtığı Gökpınar Barajı Çevre Yolu ulaşıma açıldı. Açılış sonrası yolda ilk sürüşü gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “İşte gerçek belediyecilik bu” ifadesini kullandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ankara ile Antalya ve Muğla karayollarını birbirine bağlayan yeni çevre yolunu törenle hizmete aldı. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Gökpınar Barajı Çevre Yolu’nun açılış törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

   

Başkan Zolan törendeki konuşmasında, bir hayalini ve hedefini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Yeni çevre yolu için çok çalıştıklarını, öncelikle imar ve mülkiyet sorunlarını çözdüklerini anlatan Zolan, “Bugüne dek hep zor işlere talip olduk. Biz her zaman sorunların merkezine gittik, kenarından dolaşmadık” dedi.

Bölgedeki altyapı projelerine değinen, bu yatırımların ne denli zor ve meşakkatli olduğunu belirten Zolan, "Vatandaşlarımız bize inandı, güvendi, ‘bunlar yapıyorsa güzel işler yapıyor’ diyerek sabretti. Bu yürüyüşte yanımızda sapasağlam durdukları için tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR ALTERNATİF ÇEVRE YOLU

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Hatay’a gittiğini, oradaki en büyük sıkıntının şehre tek giriş-çıkış olmasından yaşandığını söyleyen Başkan Zolan, bu nedenle yardım TIR’larının bölgeye ulaşmada zorlandığını belirtti.

Ulaşıma açılan Gökpınar Barajı Çevre Yolu’nun Antalya yönünden kente gelenler için alternatif güzergah olduğunu ifade eden Zolan, “Şehri tek ana arterde bırakacak olursanız, yarın oluşacak felaketlerde alternatifiniz yoksa yardım getirmek bile çok zor oluyor. İşte bu çevre yolumuz önemli bir alternatif olacak. "Denizlimizde her geçen gün trafik yoğunluğu artıyor. Tek merkezden trafik işlediğinde sıkışıklıklar meydana gelebiliyor. Gelecekte daha fazla sıkışma yaşanmaması için tek çözüm alternatif yollar üretmektir. Hal Kavşağı’ndan Hilal Cami yönüne nasıl çevre yolumuzu yaptıysak, bugün de Cumhuriyet, Kayıhan, Hürriyet, Bağbaşı, Zeytinköy’ün trafiğini en yakın ve konforlu şekilde Ankara yoluna ulaştıracak Gökpınar Barajı Çevre Yolu’nu hizmete alıyoruz” diye konuştu.

AKHAN’A KÖPRÜLÜ KAVŞAK

Yolun kazasız belasız kullanılmasını dileyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Antalya yolundan Asri Mezarlığımıza giden yol, buradan Şekerci Durağı’na ve Akvadi’den de Ankara yoluna bağlanıyor. İnşallah yeni dönemdeki projelerden birisi de bu yolun birleşme noktasındaki Akhan Köprüsü’nün orada bir köprülü kavşak yapmak olacak.Baraj Çevre Yolumuz hayırlı uğurlu olsun. İşte gerçek belediyecilik bu. Şov yapmak, algı yapmak değil, yapıyormuş gibi görünmek de değil. Sanal alemde değil gerçek dünyada bu güzel eserleri geleceğe bırakmaktır gerçek belediyecilik. Biz göreve geldiğimiz günden bugüne vatandaşlarımızla el ele, kola kola gerçek belediyecilik yapmaya devam ediyoruz” ifadelerini kulandı.

 

GÜNGÖR: DENİZLİ’NİN TALEBİ YANIT BULUYOR

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ise, Denizli’nin her sorununa ve talebine yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın hizmet destanları yazdığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te başlattığı belediyecilik anlayışının Denizli’de Başkan Osman Zolan ile devam ettiğini söyledi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Başkan Osman Zolan’ın şehrin geleceği için pek çok kalıcı hizmete imza attığını ifade ederek, yeni yapılan çevre yolunun hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Konuşmanın ardından yolun açılışı dualarla yapıldı. Daha sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, direksiyonuna geçtiği makam aracı TOGG ile çevre yolunu ilk kez test etti.

GÖKPINAR BARAJI ÇEVRE YOLU

Aktepe Mahallesi’nde bulunan Akvadi’den başlayarak yaklaşık 2 bin 500 metre uzunluğundaki yolu Akhan Mahallesi’ne, oradan da Ankara yoluna bağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Asri Mezarlık’tan başlayarak Gökpınar Vali Recep Yazıcıoğlu Barajı çevresinden, Kayıhan, Hürriyet ve Bağbaşı Mahallesi’ne, buradan ise Antalya yoluna bağladı. Onbinlerce aracı şehir merkezine girmekten kurtaracak Gökpınar Barajı Çevre Yolu, trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak. Gökpınar Barajı Çevre Yolu, 4 kilometrenin üzerinde, 2 gidiş-2geliş ve 1 parklanmaşeridi olmak üzere 40 metre genişliğinde yapıldı. Her iki yönde de kaldırımın yer aldığı çevre yolunda ayrıca 3 adet de akıllı kavşak bulunuyor.