25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Doğan’ın 22 milyon TL borçlanma talebine...

Doğan’ın 22 milyon TL borçlanma talebine meclisten ret

Engin ÜNAL / D20HABER - 7 Haziran 2021 Pazartesi - 21:40 Doğan’ın 22 milyon TL borçlanma talebine meclisten ret

Merkezefendi Belediye Meclisinin bugün yapılan toplantısında, Başkan Şeniz Doğan’ın üstyapı için istediği 22 milyon liralık borçlanma kabul edilmedi. Doğan, ret kararıyla ilgili D20HABER.COM’a “Bina yapmak için istemedim. Büyükşehir Belediyesinin alt yapı için kazdığı Merkezefendi Mahallesi’nin üst yapısında kullanmak üzere istedim” açıklamasını yaptı.

A- A+

Merkezefendi Belediye Meclisi haziran ayı toplantılarının ikinci birleşimi yapıldı. Başkan Şeniz Doğan’ın yönettiği oturumda, gündemde yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı. Gündemin en önemli maddelerinden olan borçlanma yetkisinde ret kararı çıktı.

MERKEZEFENDİ MAHALLESİ ÜSTYAPISI İÇİN 22 MİLYON TL BORÇLANMA İSTEĞİ

Doğan, Denizli Büyükşehir belediyesinin altyapı çalışması gerçekleştirdiği Merkezefendi Mahallesi’nde yapılacak üstyapı hizmetleri için, İller Bankası veya diğer kamu bankalarından iç borçlanma kapsamında 22 milyon lira kredi kullanılmak üzere yetki istedi.

CUMHUR İTTİFAKI VE BAĞIMSIZLARIN OYLARIYLA REDDEDİLDİ

Gruplar adına yapılan konuşmaların ardından 22 milyon liralık borçlanma yetkisi talebi 16 evet oyuna karşılık 18 hayır oyuyla reddedildi. Oylamada, AK Partili 11, MHP’li 4 ve bağımsız 3 üye borçlanmaya “hayır” dedi. 20 üyesi bulunan Millet İttifakı’ndan CHP’li İlhan Sarı, Aynur Tunç ve Aydın Aslan ile İYİ Parti’den Mustafa Bozkurt, mazeretleri nedeniyle toplantıya katılmadı.

DOĞAN: BİNA YAPMAK İÇİN BORÇLANMA İSTEMEDİM

Borçlanma talebinin reddedilmesinin ardından görüştüğümüz Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi Mahallesi’nde altyapı için kazı yaptı. Dolayısıyla projelerim arasında yer almasa da bu mahallenin üstyapısını yapma görevi bize düştü. İstediğimiz 22 milyon lira borçlanma bunun içindir, bina yapmak için değil. Krediyi de İller Bankası’ndan kullanacaktık. Şimdi borçlanma yetkisi vermediler diye bu mahallemizin üstyapısını yapmayacak mıyız? Tabiki kendi kaynaklarımızla yapacağız” ifadelerini kullandı.

Altyapı çalışmaları yapılan Sevindik ve Sümer mahallelerinin üstyapısının da gündeme geleceğini kaydeden Doğan, “Bütçem 250 milyon lira. Bunu yapmak için mecburen borçlanacağım. Ben, kendi projelerimle gitmiş olsam dönemimi borçlanmadan tamamlayacağım. Ama borçlansak da üstyapıyı yapacağız” dedi.