18.01.2020, Cumartesi
2 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu

Küçük Necibe’ye hastanede şok eden teşhis

Haber Merkezi - 12 Ağustos 2019 Pazartesi - 11:55 Küçük Necibe’ye hastanede şok eden teşhis

Denizli’de 11 yaşındaki Necibe Kandemir, bisikletle yaklaşık 20 metre yükseklikten düşerek kolunu kırdı. Hastaneye kaldırılan küçük kız ve ailesi büyük bir şok yaşadı. Nedeni ise kalbinin doğuştan delik olduğu yönündeki teşhisti.

Merkezefendi’nin Altındere Mahallesi’nde yaşanan olayda, 11 yaşındaki Necibe Kandemir, bisikletine binerek dolaşmak istedi. Ancak dengesini kaybederek evlerinin önünde bulunan yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağı yuvarlanıp sağ kolu kırıldı. Acı içinde kıvranan çocuğun yardımına annesi Cemile Kandemir, kızını hastaneye götürdü.

Kolunun alçıya alınmasının ardından taburcu edilen ve 10 gün sonra kontrol için bir kez daha hastaneye giden küçük kız ile ailesi, hayatlarının şoku ile karşılaştı. Çünk küçük kızlarına “doğuştan kalbi delik” teşhisi konulduğunu öğrendiler.

BİR AYDIR AMELİYAT SIRA GELMESİNİ BEKLİYORLAR

Çocuklarının kırılan koluna doktorların kalbinin delik olmasından dolayı ameliyat yapamayacaklarını söylemeleri üzerine tekrar yıkılan aile, hastane hastane dolaşmaya başladı. İzmir’deki bir hastaneye sevk edilen Kandemir Ailesi’ne yetkililer, tarafından ameliyat için sıraya alınacakları ve beklemeleri gerektiği söylendi. O günden bu yana yaklaşık bir aydır kızlarının tedavi olması için çaresizce bekleyen Kandemir çifti, ameliyat sürecinin hızlandırılması için yetkililere seslenerek yardım istedi.

“BANA YARDIMCI OLMALARINI İSTİYORUM”

Olayı anlatırken gözyaşlarına boğulan 11 yaşındaki Necibe Kandemir, “Dengemi kaybettim, aşağıya düştüm. Ondan sonra kolum kırıldı. Çok acıyordu. Kalbimin delik olduğunu öğrendim. Bana yardım etmelerini istiyorum. Kolumu alçıya aldılar. Eve geldik ondan sonra tekrar gittiğimizde kalbimin delik olduğunu öğrendik. Ondan sonra İzmir’e gittik. Haber bekliyoruz. Bana yardımcı olmalarını istiyorum” dedi.

“KOLUNU DA AMELİYAT EDEMEDİLER”

Kızının eski sağlığına kavuşması için adeta gün sayan anne Cemile Kandemir şunları söyledi:
“Yemek yedirdim çocuklara sonra bulaşıkları yıkarken kızım bisikleti almış gitmiş. Ben orada dururken kızımın çığlığını duyunca ona araba çarptı sandım. Hemen koştum ben. Çocuğumun yüzü gözü toprağa bulanmıştı. Oradan alıp eve götürdüm. Üzerini temizleyip hastaneye götürdük. Kolunun kırıldığını öğrendik. Alçıya alındı. 10 gün sonra tekrar kontrole gitmemizi söylediler. Kontrole gittiğimizde kalbinin delik olduğunu öğrendik. Doktorlar, kızımın kalbi delik olduğundan dolayı kırık koluna da ameliyat edemeyeceklerini söyledi, narkozu kaldıramayacağını belirtti. Ondan dolayı biz şimdi yetkililerden yardım bekliyoruz. Kolunun kırılması 10 gün önce oldu ama kalbinin delik olduğunu 1 ay oldu öğreneli. Haber gelecek diye bekliyoruz ama haber yok daha.”

Baba Kandemir de bir ay sonra okulların açılacağına dikkat çekerek kızının bir an önce ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Kızının ameliyat sürecinden dolayı okula gidemeyeceğinden endişe eden baba Kandemir olaya çözüm bulunmasını istedi.

DENİZLİ (İHA)