05.06.2020, Cuma
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu

Karantina süresi dolan 171 kişi evlerine uğurlandı

Haber Merkezi - 12 Mayıs 2020 Salı - 00:14 Karantina süresi dolan 171 kişi evlerine uğurlandı

Suudi Arabistan'dan gelen ve Denizli'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında gözetim altında tutulan 171 kişi memleketlerine gönderildi.

Pamukkale ilçesi Çamlaraltı Mahallesi’nde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Fatma Yıldız Hanım Öğrenci Yurdu’nda 14 günlük karantina süresini dolduran vatandaşlar, ateşleri ölçüldükten sonra AFAD koordinasyonunda sosyal mesafeye uygun şekilde otobüslere bindirildi.

AFAD Denizli İl Müdürü Ali Etiz, kentteki 3 yurtta yaklaşık 700’e yakın vatandaşı 14 gün misafir ettikten sonra evlerine göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Son grubu da sağ salim yolcu ettiklerini ifade eden Etiz, “Çok şükür vatandaşlarımız memnun. Hepsine iyi bayramlar diliyoruz. Eve girene kadar onlara eşlik edeceğiz. İnşallah bundan sonra gelecek olurlarsa da her zaman hazırız ve bekleyeceğiz” dedi.

Karantina süresini tamamladıktan sonra kaldığı yurttan ayrılan Engin Turunç, “Her şey için teşekkür ediyoruz. Evimizde olsak bu kadar rahat ederdik. Rahatlık açısından her şey mükemmeldi. Sadece can sıkıntısı vardı. İlgi, alaka süperdi. Devletimize sonsuz teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bu süreçte destek olanlara teşekkür eden Ali Uzun da ” Cumhurbaşkanımıza bu zor süreçte yanımızda olduğu için minnettarız” ifadesini kullandı

Polis araçları, karantina süreleri biten vatandaşları taşıyan otobüslere kent çıkışına kadar eşlik etti.

DENİZLİ (AA)