22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SİVİL TOPLUM
  4. /
  5. Aydoğan: Eğitim İş maaş sözleşmesi görüşmelerinin...

Aydoğan: Eğitim İş maaş sözleşmesi görüşmelerinin takipçisi olacak

Haber Merkezi - 5 Aralık 2018 Çarşamba - 20:23 Aydoğan: Eğitim İş maaş sözleşmesi görüşmelerinin takipçisi olacak

Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, eğitim emekçileri için bankalarla yapılacak maaş sözleşmesi sürecinin takipçisi olacaklarını bildirdi.

Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Denizli İl merkezinde çalışan eğitim emekçilerinin maaş işlemleri için Ziraat Bankası ile yapmış olduğu sözleşme süresinin dolmak üzere olduğunu, öğretmen, idareci, yardımcı personel ve memurlardan oluşan yaklaşık 10 bin eğitim emekçisinin yeni sözleşmeleri için bankalarla çalışma yapıldığını öğrendiklerini belirtti.

Eğitim İş’in bu görüşmelerde taraf olmak istediğini ifade eden Aydoğan, “Önceki yıllarda düşük tutarlarla yapılan anlaşmalar nedeniyle bankalar kollanırken, eğitim emekçileri zarara uğratılmıştır. Bu durum faklı kaygıları da gündeme getirmiştir. Anlaşma yapılan banka sözleşmeye sadık kalmamış, farklı komisyon ve sigorta kesintileri ile mağduriyetler oluşturmuştur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü imza koyup tarafı olduğu sözleşmeye sahip çıkmamıştır. Diğer illerle ve kamu kurumlarıyla karşılaştırdığımızda, Denizli İl merkezinde yapılan maaş sözleşmesinin çok komik rakamlar içerdiği gözlerden kaçmamıştır. Bu konuda bütün sendika temsilcilerinden oluşan bir komisyon ile bankalardan teklifler alınmalı ve değerlendirme şeffaf olmalıdır. Üyelerimizin ve eğitimcilerimizin haklarını koruma adına konuyu takip etmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.