19.05.2019, Pazar
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. ASAYİŞ
  4. /
  5. Ölü bulunan öğretim görevlisi İzmir’de toprağa...

Ölü bulunan öğretim görevlisi İzmir’de toprağa verilecek

Haber Merkezi - 8 Aralık 2018 Cumartesi - 23:34 Ölü bulunan öğretim görevlisi İzmir’de toprağa verilecek

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, evinde ölü bulunan öğretim görevlisi Önder Çivril için Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda cenaze töreni düzenlendi.

İlçenin Çamlaraltı Mahallesi’ndeki evinde dün ölü bulunan Önder Çivril’in (50), PAÜ Hastanesi’nde yapılan otopside beyin kanamaması sonucu hayatını kaybettiği tespit edildi. Ailesi tarafından naaşı hastane morgundan alınan Çivril’in cenazesi, PAÜ Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na getirildi.

Törende, anne Esma ve baba Emin Çivril ile yakınları duygulu anlar yaşadı. Anne Çivril, oğlunun fotoğrafına sarılarak uzun süre gözyaşı döktü, “Çarşamba günü oğlumla görüşmüştüm, niye böyle oldu, ah benim yavrum” şeklinde üzüntüsünü dile getirdi.

PAÜ Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Odabaşoğlu, törende yaptığı konuşmada, “Önder hocamız çok değerli bir hocamızdı, her şeyden önce değerli bir insandı. Üniversite olarak değerli bir insanı kaybettik. Başımız sağ olsun” dedi.

Akademisyenler, öğrenciler ve yakınlarının katıldığı törende yapılan duanın ardından Çivril’in cenazesi, yarın defnedilmek üzere İzmir’e gönderildi.

Bu arada Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) mezunu olan Önder Çivril’in, “TÜBİTAK Matematik Ödülü” sahibi olduğu öğrenildi.

Kendisinden haber alınamaması üzerine dün Çamlaraltı Mahallesi’ndeki evinde ekiplerce banyoda hareketsiz halde bulunan Çivril’in hayatını kaybettiği belirlenmişti.

DENİZLİ (AA)