25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Doğan: Merkezefendi’de pazarcıdan elektrik bedeli alınmayacak

Haber Merkezi - 2 Şubat 2019 Cumartesi - 19:00 Doğan: Merkezefendi’de pazarcıdan elektrik bedeli alınmayacak

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, “Bana yetkiyi verin. Sorunları birlikte çözelim” diye seslendiği esnafına pazaryerlerinde ücretsiz elektrik sağlanacağı sözünü verdi.

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, Toptancı Hali esnafını ve pazaryerlerini gezdi. Sohbet ettiği esnafın ilçe belediyesinin uygulamalarıyla ilgili yakınmalarını dinleyen Doğan, 1 Nisan’dan itibaren pazarcıların ve hal esnafının ilçe belediyesince yaşanılan sorunların çözülmeye başlanacağı sözünü verdi.

“BİZE KARŞI SAĞIR GİBİ DAVRANIYORLAR”

Toptancı Hali’nde esnaflık yapan ve Merkezefendi ilçesinde kurulan değişik pazaryerlerinde satış yapan esnaf kitlesi, “Merkezefendi’deçok yüksek yer kiraları ödüyoruz. Bu kira bedellerinin düşürülmesi için defalarca kez ilçe belediyesine başvurduk. Ancak biz dertlerimizi anlatmak istediğimizde mevcut başkan ve yetkililer sağır gibi davranıyor. Bizi duymazdan geliyorlar. Ne düşündüğümüzü, ne de fikirlerimizi umursayan yok. Bizler, halimizden anlayan yöneticiler istiyoruz” diye dert yandı.

“YENİ PAZARYERLERİ İHALELERİNDEN KÖTÜ KOKULAR GELİYOR”

Açık pazaryerlerinde hizmet verilen bazı mahallelerde ilçe belediyesi tarafından kapalı pazaryeri yapıldığını belirten esnaf, “Yeni pazaryerlerinde bizim haberimiz bile olmadan yapılan ihalelerle yerler satılmış. Yerleri kiralayan kişiler bu yerleri hava parası ile bizlere satmaya çalışıyorlar. Pazarcılıkla alakası olmayan kişiler bu ihalelere girip, yerleri nasıl alıyor anlamıyoruz. Aklımıza farklı sorular, burnumuza kötü kokular geliyor” diyerek, ilçe belediyesinin şeffaf bir ihale süreci yürütmediğini iddia etti.

“SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ” DEDİ VE MÜJDE VERDİ

Sorun ve şikayetleri dinlediği hal ve pazar esnafına şeffaf bir yönetimle hareket edeceği sözünü veren Şeniz Doğan, “Taze ve ucuz ürünlere ulaşmamızın en kısa yolu olan pazar esnafımızın dertlerini öğrendik. Seçim çalışmalarımız boyunca ziyaret ettiğimiz tüm pazarlarda benzer sorunları dinledik. Toptancılar Hali’nde de aynı sorunlardan söz ediyoruz. Sorunların temelinde çözüm istemeyen yönetim anlayışı var. Burada tüm pazar esnafımıza söz veriyorum: Göreve geldiğimiz günden itibaren en kısa sürede bu sorunlar çözülecek. İhaleler ve yer tahsisleri hak gözeterek ve mağduriyet yaratılmadan yapılacak. Sorunlarınızı çözmekle kalmayacağız, kapalı pazaryerlerinin çatılarına kuracağımız güneş enerji panelleri ile elektrik üreteceğiz. Bu elektriği de pazar esnafımıza ücretsiz vereceğiz” dedi.

ÇAYBAŞI ESNAFINDAN DESTEK SÖZÜ

Seçim gezileri kapsamında Çaybaşı Caddesi’ne de giden CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, çalışmalarını anlatarak destek istedi. Vatandaşlar, ilgi ile dinledikleri Doğan’a 31 Mart’ta kendisine oy vereceklerini belirterek destek sözü verdi. Merkezefendi’de bir değişim yaşanması gerektiğini belirten vatandaşlar, bu değişimin ilçenin gülen yüzü Şeniz Doğan’la gerçekleşeceğine inandıklarını ve Şeniz Doğan’ı Merkezefendi Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini söyledi.