19.05.2019, Pazar
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. ASAYİŞ
  4. /
  5. Zehiri sufle kekin içerisinde taşıdılar

Zehiri sufle kekin içerisinde taşıdılar

Haber Merkezi - 3 Aralık 2018 Pazartesi - 12:04 Zehiri sufle kekin içerisinde taşıdılar

Denizli’de narkotik timlerin gerçekleştirdiği operasyonlarda, uyuşturucu maddeyi sufle kekin içerinde gizleyip polisi atlatmaya çalışan zehir tacirleri yakayı ele verdi.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Denizli-Antalya karayolu üzerinde gerçekleştirilen kontrolleri geçebilmek için türlü yöntemler deneyen zehir tacirleri bu kez de yakayı ele vermekten kurtulamadı.

ÇAKO’YU ATLATAMADILAR

Antalya’dan temin ettikleri eroin maddesini sufle kekin içerisine gizleyerek Denizli’ye getiren şüpheliler, narkotik madde arama köpeği Çako sayesinde yakayı ele verdi.

Güzergah üzerinde durdurulan şüpheli araçlarda arama yapan görevliler, başka bir araç içerisinde yaptıkları aramada da eroin ve metamfetamin maddesi buldu.

SON 3 GÜNDE ELE GEÇİRİLENLER

Son üç günde Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince gerçekleştirilen operasyonlarda 77 gram eroin maddesi, 18 gram metamfetamin maddesi ve 11 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Bu operasyonlarda 6 uyuşturucu madde satıcısı yakalandı. Uyuşturucu madde kullanan 16 kişi hakkında da yasal işlem yapıldı.