16.10.2019, Çarşamba
16 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Adliyesi’nde 4 yeni mahkeme kuruldu

Engin ÜNAL / D20HABER - 11 Temmuz 2019 Perşembe - 01:09 Denizli Adliyesi’nde 4 yeni mahkeme kuruldu

Denizli Adliyesi’nde, yeni adli yıl ile birlikte 4 yeni mahkeme açılacak. Yeni kurulan mahkemelerden birisi de Tüketici Mahkemesi oldu.

Hakimler ve Savcılar Kurulu, “Adli Yargı 1. Bölge Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine” ilişkin kararı yayımlandı.

“Yeniden İnceleme ve Tevziye İlişkin Taleplerin Değerlendirilmesine Yönelik” 10/07/2019 tarihli ve 785 sayılı kararında, hakimlerin yeni görevleri belirkenirken, Denizli Adliyesi’nde 4 yeni mahkeme açılması da yer aldı.

İLK TÜKETİCİ MAHKEMESİ

Buna göre, 2 Eylül’den itibaren yeni kurulan Denizli 6. Aile Mahkemesi, Denizli 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Denizli 14. Asliye Ceza Mahkemesi ve Denizli Tüketici Mahkemesi faaliyete geçecek. Yeni kurulan mahkemeler arasında yer alan Tüketici Mahkemesi, Denizli Adliyesi’nde ilk olacak.

YENİ MAHKEMELERE GÖREVLENDİRMELER

2 Eylül’de faaliyete geçecek Denizli 6. Aile Mahkemesi’nde Hakim Büşra Uçar Öner, Denizli 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Hamil Selçuk Hakan Çiftçioğlu, Denizli 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Hakim Ahmet Çetin ve Tüketici Mahkemesi’nde Hakim Ersin Çeçen görev yapacak.

HAKİMLERLE İLGİLİ KARAR

Aynı kararla hakimlerin müstemir yetkileri de belirlendi. Kararda isimleri yer alan hakimler şöyle: