25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Spor yapmak isteyenlere spor salonları 24 saat açık olacak

Haber Merkezi - 29 Ocak 2019 Salı - 19:23 Spor yapmak isteyenlere spor salonları 24 saat açık olacak

Salon ortamında spor yapmak isteyenler için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın spor salonları geceleri de hizmet verecek. Proje sadece gençlere değil, yetişkinlere yönelik düzenlenecek turnuvaları da içeriyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Denizli’de her yaştan vatandaşın günün her saatinde aktif spor yapması için ilk etapta en az bir spor salonunu 24 saat kullanıma açacak. Öncelikle okul çağındaki çocukların ve gençlerinaileleriyle birlikte spor yapmalarının teşvik edilmesi hedefleniyor. Hafta sonu da dahil akşamları zaman mefhumu gözetmeksizin yetişkinlere yönelik turnuvalar yapılması yönünde çalışmaların olduğu ve gelen taleplere göre turnuva tarihlerin netleşeceği bildirildi.

“Soğuk Zamanlarda Sıcak Salonlarımızda Spor” projesi kapsamında ilk olarak İstiklal Caddesi’ndeki Gençlik Merkezi ek binasında bulunan üç katlı antrenman salonları geceleri açık olacak. Gümüşler’deki Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu yetişkinlere yönelik sportif turnuvalar için kullanılacak.

SPOR YAPMAK İSTEYEN HERKESE KAPILAR AÇIK

Konu ile ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, spor yapmak isteyen herkese kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak, toplumla uyumlu sağlıklı bir şekilde yetişmesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hedefleri arasında olduğunu söyleyen İbanoğlu, projeye olan ilgi ve talebe göre diğer salonlarında uygulamaya açılacağını kaydetti.