24.08.2019, Cumartesi
25 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu

Satrançcılardan 2 altın, 2 gümüş, 1 bronz madalya

Haber Merkezi - 28 Ocak 2019 Pazartesi - 16:22 Satrançcılardan 2 altın, 2 gümüş, 1 bronz madalya

Türkiye Satranç Şampiyonası’ndan başarı haberleri geldi. İki satrançcı altın madalya kazanırken, Denizlili 10 sporcu milli takım havuzuna girmeyi başardı.

Antalya’da 19-26 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen ve 2 bin 636 sporcunun katılımıyla yapılan Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonası’nda Denizli’den 92 satrançcı mücadele etti.

İLAYDA VE EMRE’DEN ALTIN MADALYA

Denizlili yıldız sporculardan 16 yaş kızlarda İlayda Kaygısız, 17 yaş genel klasmanda Emre Kırılmaz Türkiye şampiyonu oldu.

13 yaş kızlarda Gülenay Aydın Türkiye ikincisi olurken, bir diğer sporcumuz Poyraz Dursun 18 yaş kızlarda Türkiye üçüncüsü olarak kürsüye çıktı.

Küçükler kategorisinde ise 10 yaş genel klasmanda Ali Batuhan Bıyıksız, gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu.

MİLLİ TAKIM HAVUZUNA 10 DENİZLİLİ

Türkiye Satranç Şampiyonası’nda ayrıca milli takım havuzuna girebilmenin yarışı da yaşandı. Derece yapan sporculardan 10 Denizlili sporcu, milli takım havuzuna girmeyi başardı. Federasyon İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz, Denizlili sporcuların satranç etik kurallarına saygılı ve spor kültürünü almış bireyler olarak şampiyonada dikkat çektiğini söyledi.

İBANOĞLU SATRANÇ AİLESİNİ KUTLADI

Satranç Federasyon Temsilciliğinin çalışmaları sayesinde, son yıllarda satranç sporunda Denizli’nin başarı grafiğinin arttığını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, şampiyonada yarışan, Denizlili sporcuları kutladı. Denizli’de ki satranç ailesinin her sene üstüne koyarak ilerlediğini söyleyen İbanoğlu, fedakarca çocuklarına destek olan ailelere ve spor kulüplerine teşekkür etti.