22.07.2019, Pazartesi
°C / °C Denizli Hava Durumu

Denizlispor yönetiminden taraftarlara ‘tahriklere kapılmayın’ çağrısı

Haber Merkezi - 13 Şubat 2019 Çarşamba - 14:56 Denizlispor yönetiminden taraftarlara ‘tahriklere kapılmayın’ çağrısı

Spor Toto 1. Lig’de 18 Şubat’ta oynanacak Eskişehirspor-Denizlispor maçı öncesi rakip takım taraftarlarından provokatif açıklamalar yapılması üzerine yeşil-siyahlı kulüp yönetimi, taraftarlarına sağduyu çağrısında bulundu.

Denizlispor Yönetim Kurulu açıklamasında, “Pazartesi günü oynayacak olduğumuz Eskişehirspor karşılaşması öncesi rakip taraftarların sosyal medya üzerinden yapmış olduğu kin ve nefret dolu açıklamaları endişe ile takip ediyoruz” denilerek, şu ifadelere yer verildi:

“İntikam gibi ağır bir kelime ile taraftarlarımızı tahrik ederek maç öncesi ortamı geren Eskişehirspor taraftarını sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. Maç öncesi ve sonrası iki takım taraftarının dostluk içinde maç heyecanını yaşamasını istiyor, olası provokasyonlara karşı sakin kalarak her iki takım taraftarının da olgunluk göstermesini bekliyoruz.

Unutulmamalıdır ki, sporun ruhuna aykırı yaşanabilecek olan herhangi bir saha içi ve saha dışı olayı her iki kulübede büyük zararlar verecektir. Bu bağlamda taraftarlarımızın Denizli’de ve deplasmanda oynayacağımız maçlarda istenmeyen olaylara sebebiyet vermemesi kulübümüz açısından son derece önemlidir.

Büyük Denizlispor taraftarına, her zaman olduğu gibi gerekli hassasiyeti göstererek Türkiye’ye örnek olacak bir yaklaşımla takımımızı destekleyeceği için şimdiden teşekkür ederiz.”