17.11.2019, Pazar
11 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

Denizlispor Kulübü’nden Fethiye’deki kavga olayıyla ilgili açıklama

Haber Merkezi - 15 Ağustos 2019 Perşembe - 18:16 Denizlispor Kulübü’nden Fethiye’deki kavga olayıyla ilgili açıklama

Yukatel Denizlispor Kulübü, Fethiye’de yaşanan ve kulüp başkanı Ali Çetin ile iki oğlunun darp edildiği olayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, üzücü olayın ilgilileri hakkında gerekli hukuki sürecin başlatıldığı ifade edilerek, şöyle denildi:

“Kulüp Başkanımız Sayın Ali Çetin ailesi ile birlikte gittiği Fethiye’de bir restoranda yaşanan olaydan sonra mekân çalışanları olay yerinde hazır bulunan güvenlik güçlerine olayı yanlı ve yanlış bir şekilde aktarmış ve olayın büyümesine sebebiyet vermişlerdir.

Mekân çalışanlarının olumsuz etkisi altında kaldığını düşündüğümüz polis memurlarımız da Başkanımıza ve ailesine, maalesef olayı tam olarak anlamadan müdahalede bulunmuşlardır. Başkanımıza ve oğullarına, hiçbir haklı gerekçe olmaksızın ters kelepçe uygulanmış daha sonrasında ise görev ve yetkilerinin sınırlarını aşan polis memurlarınca darp edilmişlerdir.

Bu hukuka aykırı ve üzücü olayın ilgilileri hakkında gerekli hukuki süreç başlatılmış olup, olay sırasında Başkanımız tarafından sarf edilmemesine rağmen söylenmiş gibi aktarılan gerçek dışı ve yalan sözlere ve haberlere ilişkin de gerekli hukuki işlemler başlatılacaktır.

Kulübümüzün ve değerli polis teşkilatımızın bir daha bu tür olaylarla anılmaması diliyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.”