17.06.2019, Pazartesi
19 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. DEGİAD-Yüksekçıta Okulları Basketbol Turnuvası’nda yarı final...

DEGİAD-Yüksekçıta Okulları Basketbol Turnuvası’nda yarı final heyecanı

Haber Merkezi - 17 Nisan 2019 Çarşamba - 18:14 DEGİAD-Yüksekçıta Okulları Basketbol Turnuvası’nda yarı final heyecanı

Denizli’nin en renkli ve eğlenceli spor organizasyonlarından biri olarak gösterilen ve bu yıl 4. düzenlenen DEGİAD Yüksekçıta Okulları Basketbol Turnuvası’nda sona gelindi. Heyecanın doruğa çıktığı turnuvanın yarı final maçları yarın (Perşembe) oynanacak. Final maçı ise pazar günü.

Bu yıl Yüksekçıta Okulları’nın ev sahipliğinde, Terzioğlu İnşaat, Akademi Göz Çınar Müzik ve Denizli Özel Sağlık Hastanesi ana sponsorluklarında gerçekleştirilen DEGİAD 4. Basketbol Turnuvası’nda sona gelindi. Turnuvanın yarı final maçları yarın, final maçı ise pazar günü oynanacak.

DOSTLUK VE KAYNAŞMA ÖN PLANDA TUTULDU

İlk gruplarda her takımın 7 maç yaptığı turnuvada ilk 4’e kalanlar yarı final gruplarına çıktı. Gruptan çıkan takımlar Final Four’a kalmak için ter döktü. Ayrıca ilk grupta ilk dörde kalamayan takımlar Dostluk Kupası adı altında turnuvaya devam etti. Tüm takımlar şu ana kadar 10’ar maç yaptı. Final Four’da Yüksekçıta, Goodfellas, Riskymen ve Peaky Blinders takımları mücadele edecek. Dostluk Kupası’nda Basiad, Osenebusene, Hangover ve Expo Team takımları karşı karşıya gelecek.

YENİ TÜRKÜ SAHNE ALACAK

10 Şubat’ta start alan turnuvanın şampiyonu 21 Nisan Pazar günü belli olacak. Ayrıca final günü şampiyonluk mücadelesinin yanında, 3.lük-4.lük, 5.lik-6.lık ve Dostluk Kupası maçları oynanacak. Final günü programında üçlük yarışması ve All Star maçı da oynanacak. Şampiyon ve dereceye girenler 27 Nisan Cumartesi akşamı Route’da Yeni Türkü’nün sahne alacağı bir ödül töreni düzenlenecek.

KAPTANLAR VE OYUNCULAR BİR ARAYA GELDİ

Final Four mücadaleleri öncesinde takım kaptanları ve oyuncuları, turnuvanın şu ana kadar çok güzel geçtiğini ve final mücadelelerinin de aynı heyecanla devam edeceğini belirtti. Denizli’deki tüm basket severleri final four mücadelelerine davet etti. DEGİAD üyelerinin de şimdiden şampiyonun kim olacağı ile ilgili büyük heyecan içinde olduğu ve Pazar günkü final maçlarını iple çektikleri belirtildi.

YARI FİNAL VE FİNAL PROGRAMI
18.04.2019 Perşembe günü Final Four Programı
18:30 – Yüksekçıta – Goodfellas
19:30 – Riskymen – Peaky Blinders
18.04.2019 Perşembe günü Dostluk Kupası Programı
18:30 – Basiad – Osenebusene
19:30 – Hangover – Expo Team

21.04.2019 Pazar Final Günü Programı
13:00 – Üçlük Yarışması
13:45 – Dostluk Kupası Final ve 3.lük/4.lük maçı
14:30 – Yüksekçıta Okulları U18 Takımı – DEGİAD Turnuva Karması
15:30 – Turnuva 3.lük/4.lük maçı ve 5.lik/6.lık maçı
16:30 – Turnuva Final Maçı