25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Bisikletçiler, yol yarışlarında Denizli rüzgarı estirdi

Haber Merkezi - 5 Şubat 2019 Salı - 17:46 Bisikletçiler, yol yarışlarında Denizli rüzgarı estirdi

Denizlili bisikletçiler, Türkiye Şampiyonası Yol Yarışları’nın ilk etabında başarılı sonuçlar elde etti. Bisikletçiler, 8 yarışın 5’inde kürsüde yer aldı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2019 faaliyet programının ilk yarışı olan Türkiye Şampiyonası 1. Etap Puanlı Yol Yarışları Mersin’de yapıldı. Yarışlara 34 ilden 445 sporcunun katıldı. Bu organizasyonda Denizli’yi Gökşin Kimya sponsorluğunda Pamukkale Gençlik, Sorisa, Cavidil ve Telekomspor kulüplerinden 17 sporcu temsil etti.

Yarışmaların ilk gününde 96 kilometre mesafeli büyükler yol yarışını şapıldı. Pamukkale Gençlik Spor Kulübü’nden Süleyman Urcu bu etabın birinciliğini elde etti. Urcu, ikinci gün yapılan 40 kilometre mesafeli şehir içi sürat yarışını da güzel bir sprintle kazanmasını bildi.

Master kategoride yarışlara katılan Hakan Yıldırım, 60 kilometrelik yol yarışında tekerlek farkıyla ikinci sırada yer almasına karşın, kriteryum yarışında rakiplerine şans tanımadı ve çizgiyi en önde geçerek birinciliğe ulaştı.

115 sporcunun katıldığı Yıldız B kategorisi kriteryum yarışını 14 yaşındaki Musab Arabacı, ikinci sırada tamamlayarak, kariyerinin üçüncü yarışında kürsüye çıkmaya başardı.

Yarışmalar sonunda büyük ve master takım klasmanında Denizlili bisikletçiler Türkiye ikincisi olurken, Yıldız B takım klasmanında ise dört kategorinin üçünde kürsüde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.