19.01.2020, Pazar
-1 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu

İldiz: Kimse bizden bu neticeleri beklemiyordu

Haber Merkezi - 8 Eylül 2019 Pazar - 13:09 İldiz: Kimse bizden bu neticeleri beklemiyordu

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Süper Lig’de iddialı olduklarını kaydederek, "Kimse bizden bu neticeleri beklemiyordu. Yeterli mi? Değil tabii ki. Üstüne katarak gitmemiz lazım. Bu hiç kimsenin ligi değil, 18 takımın ligi, Türkiye’nin ligi" dedi.

Yeşil-siyahlı ekip, ligin 4. haftasında Konyaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını kulüp tesislerinde yaptığı çalışmalarla sürdürüyor. Antrenman öncesi hedeflerine dair açıklamalarda bulunan İldiz, şunları söyledi:

“Şunu söyleyeyim; artık sizler de görüyorsunuz ki her takım transfer yapabiliyor. Bütün Anadolu takımları yabancı statüsünden dolayı yerli ve yabancı statüsünün serbest oluşundan dolayı iyi transferler yapıyor. Böyle olması da en doğrusudur. Her takım transfer yapabiliyor. Özellikle Anadolu takımlarında hesabını, kitabını iyi bilen takımlar da kendine kendisine göre transfer yapabiliyor. Bu nedenle her türlü netice olabilir artık ligde. Olması da gerekir zaten. Yani bu hiç kimsenin ligi değil, 18 takımın ligi, Türkiye’nin ligi. Hakikaten bütün takımlarımız çok değerli. Tabii ki çok büyük lokomotif takımlarımız var ama gördüğünüz gibi biz lige çıktık. Kimse bizden bu neticeleri beklemiyordu. Yeterli mi? Değil tabii ki. Üstüne katarak gitmemiz lazım.”

“BU LİGDE HER ŞEY OLUR”

Ligin başında olduklarını, ancak alınan sonuçlara bakıldığı zaman Süper Lig’de hiçbir sonucun kendileri için sürpriz sayılmayacağını ifade eden İldiz, “Ligin o kadar çok başı ki, daha çok su dökülür onu söylemek lazım. Ama bir gerçek şu anda en sonuncu takım birinci takımı yenebilir. Bu ligde her şey olur. Hiç bir şeyi ben sürpriz olarak karşılamıyorum. Gerçekten çok iyi konsantre olmak gerekiyor. Gerçekten camialar sahaya sadece 11 kişi ile değil tüm camia renklerini birleştirerek tüm kamuoyunun desteğini arkasına alarak sahaya çıkmalı. Onu hissetmeli. O sorumluluk içerisinde olmalı. Biz takım olarak bunu yapmaya çalışıyoruz, yapmalıyız da. Bu nedenle bu ligde hiçbir netice benim için sürpriz değil” diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)