20.06.2019, Perşembe
19 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. Veremden korunmayı resim ve kompozisyonla anlattılar

Veremden korunmayı resim ve kompozisyonla anlattılar

Haber Merkezi - 10 Ocak 2019 Perşembe - 12:25 Veremden korunmayı resim ve kompozisyonla anlattılar

Verem Eğitim ve Propaganda Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Verem Hastalığı ve Korunma Yolları’ konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Verem Savaşı Dispanseri, Verem Savaşı Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Verem Hastalığı ve Korunma Yolları konulu resim ve kompozisyon yarışmasının ödül töreni, Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ekici, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Denizli Verem Savaş Derneği Başkanı Dr. Bülent Bilgiç, yarışmada dereceye giren öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla yapıldı.

Törende resim dalında Denizli Ticaret Borsası Ortaokulu’ndan Ceylan Hüsünbeyi 1., Sarayköy Duacılı Ahmet Gudulu Ortaokulu’ndan Seval Akbaş 2., Çivril Kızılcasöğüt Ortaokulu’ndan İbrahim Şimşek 3. oldu.

Kompozisyon yarışmasında ise Çardak Çok Programlı Lisesi’nden Fatmanur Doğuhan 1., Kale Mustafa Şipar Anadolu Lisesi’nden Rabia Anılır 2., Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Arife Genç de 3. oldu.

Verem Savaş Derneği tarafından birinci olan öğrencilere bin TL, ikinci olan öğrencilere 750 TL, üçüncü olan öğlencilere de 500 TL para ödülü verildi.