25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Sigarayı bırakanlara belgeleri verildi

Haber Merkezi - 8 Şubat 2019 Cuma - 17:54 Sigarayı bırakanlara belgeleri verildi

Denizli’de sigarayı bırakanlara İl Sağlık Müdürlüğü’nce belge verilirken, sigarayla ilgili geçen yıl il genelinde 31 bin 642 denetim yapıldığı açıklandı.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe katılanlara, sigarayı bırakan vatandaşların bırakma öyküleri ve duygularını anlattıkları bir video izletildi. Ardından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Etkinlikte konuşanİl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sigara bırakmak isteyen kişilere her zaman desteğe hazır olduklarını, bu amaçla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi, Denizli Devlet Hastanesi, Servergazi Devlet Hastanesi, Acıpayam Devlet Hastanesi, Kale Devlet Hastanesi, Çivril Devlet Hastanesi ve Pamukkale ile Merkezefendi Sağlıklı Hayat merkezlerinde sigara bırakma polikliniklerinin hizmet verdiğini söyledi.

2018’DE 31 BİN 642 DENETİM GERÇEKLEŞTİ

Öztürk, geçen yıl ekipler tarafından 31 bin 642 denetim yapıldığını, 229 ihlal tespit edilerek cezai işlem uygulandığını ve 11 işletmeye geçici süreyle kapatma cezası verildiğini, ayrıca rutin denetimlerin yanı sıra ihbar üzerine de o anda denetimler gerçekleştirildiğini, bu konudaki şikayetlerin Alo 184’e iletilebileceğini kaydetti.